هوای اصفهان ناسالم است/۴ ایستگاه بر مدار قرمز آلودگی

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _جمعه دهم تیرماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۱۴۲ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _جمعه دهم تیرماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۴۲ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

ایستگاه استانداری با شاخص ۱۶۹، جی با شاخص ۱۵۳، خرازی با شاخص ۱۵۳ و فرشادی با شاخص ۱۵۸ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۲۱، باهنر با شاخص ۱۴۷، پروین با شاخص ۱۴۲، رودکی با شاخص ۱۴۷، فیض با شاخص ۱۱۱ و ورزشگاه با شاخص ۱۱۸ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های انقلاب، رهنان، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

درحال‌حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز شهر اصفهان، شاهین‌شهر، مبارکه و سجزی است که شاخص کیفی هوای سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۹۴، مبارکه با عدد ۹۱ و شاهین‌شهر با شاخص ۹۴ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 585258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.