آمادگی برقراری پروازهای فرودگاه پیام در ایام اربعین

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: فرودگاه پیام آمادگی برقراری پرواز های رفت و برگشت در ایام عزاداری اربعین را دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، اکبر قنبرپور امروز چهارشنبه_هشتم تیرماه_ در آئین راه‌اندازی نخستین مرکز تعمیر و نگهداری هواپیماهای سنگین در این منطقه، اظهار کرد: بنا به گزارش‌های کارشناسی ارائه شده در سال گذشته حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان مسافری داشته‌ایم این در حالی است که تمام یارانه‌ای که پروازهای کارگو معادل پنج درصد این ارقام است.

وی اضافه کرد: از دولت درخواست داریم همانگونه که برای شناور، کشتی‌های مسافری و تفریحی نرخ سوخت تعدیل شده این اقدام برای پروازهای کارگو که در نتیجه موجب توسعه صادرات و تجارت بین الملل می‌شود نیز اعمال شود.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی نخستین مرکز تعمیر و نگهداری هواپیماهای سنگین در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اشاره کرد و گفت: با توجه به فعال بودن فرودگاه پیام در بخش‌هایی از جمله کارگو، مسافری و آموزشی فعال شدن چنین مراکزی می‌تواند در توسعه فعالیت‌ها در این بخش‌ها مثمر ثمر باشد.

وی با اشاره به تحریم‌های اعمال شده از سوی دشمنان در بخش هوانوردی کشور گفت: تعمیرات تجهیزات در بخش هوانوردی کشور رویداد مهمی است که به تدریج در کشور ما صورت گرفته و امروز شاهد رشد هر چه بیشتر این بخش هستیم؛ به مرور زمان توان مهندسی و تعمیراتی خود را با بهره گیری از توان شرکت‌های دانش بنیان و فنی و مهندسی پای کار آورده‌ایم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با بیان اینکه بالا بودن توان مهندسان کشورمان در بخش تعمیرات هواپیماها موجب شده تا کشورهایی از جمله روسیه به دنبال بهره‌گیری از پتانسیل ایران در این بخش باشند تصریح کرد: ایجاد مراکز تعمیرات و نگهداری هواپیما به همت جوانان ایرانی موجب شده تا امروز شاهد بهره برداری از چنین مرکزی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام باشیم.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های پیش روی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پیش از این ایرلاینی در پیام ایجاد و برای چندین سال پروازهایی در بخش‌های باری، ایرآمبولانس و پستی در آن انجام شده است بنا داریم با بهره گیری از توان بخش خصوصی این ایرلاین را راه اندازی کنیم تا در سال جاری و در قالب یک قرارداد مشارکتی بار دیگر این ایرلاین به مدار پروازی فرودگاه اضافه شود.

وی در ادامه به بخش مسافری این فرودگاه اشاره و افزود: اعتقاد ما بر این است که برای برقراری پایدار پروازهای مسافری در فرودگاه پیام نیاز به یک فروند هواپیما داریم؛ به همین منظور یکی دیگر از برنامه‌ها در سال جاری در صورت تأمین مالی خریداری یک فروند هواپیما و با اجاره دادن آن به یک ایرلاین تعدادی از پروازها را به مبدا و مقصد فرودگاه پیام را برقرار کنیم.

قنبرپور ادامه داد: در واقع هدف ما این است که به همت معاونت هوانوردی و دستگاه‌های استانی شاهد تثبیت پروازهای مسافری در فرودگاه بین المللی پیام باشیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام درادامه به برنامه سوم این منطقه اشاره کرد و افزود: برنامه دیگری که امیدواریم امسال بتوانیم آن را محقق کنیم؛ در دستور کار داریم تا بهره برداری از فرودگاه را با مالکیت منطقه ویژه اقتصادی پیام در قالب قرارداد به شرکت واجد شرایط و توانمند واگذار کنیم.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به آمادگی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام برای انجام ماموریت‌هایی در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: با توجه به برگزاری رقابت‌های جام جهانی قطر در ماه‌های آینده و براساس توافقات صورت گرفته از سوی دولت با کشور قطر تصمیم گرفته شده تا پروازهای متعدد و همچنین ترانزیت دریایی را در این ایام داشته باشیم و بر همین اساس در مجموعه فرودگاه بین المللی پیام این آمادگی وجود دارد تا پروازهای باری با هدف تأمین ملزومات، مواد مصرفی و تجهیزات مورد نیاز برای قطر فراهم شود.

وی بهره برداری از ظرفیت فرودگاه بین المللی پیام برای خدمت رسانی به زائران اربعین را از دیگر آمادگی‌های این فرودگاه عنوان و تصریح کرد: پیشنهاد برقراری پروازها در ایام اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) از مبدا پیام به صورت رفت و برگشت به استاندار و نماینده ولی فقیه در البرز داده شده و این آمادگی وجود دارد تا شاهد برقراری پروازها در اربعین حسینی برای رفاه مردم به خصوص البرزی‌ها، غرب تهران و استان قزوین باشیم.

کد خبر 584968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.