وزیر کشور: زائران اربعین حسینی باید در سامانه حج و زیارت ثبت نام کنند

وزیر کشور با بیان اینکه از روزهای آینده سامانه حج و زیارت برای ثبت نام مشتاقان زیارت اربعین فعال می‌شود، گفت: همه زائران باید در این سامانه ثبت نام و مرز و مدت زمانی که می‌خواهند در عتبات عالیات بمانند را مشخص کنند.

به گزارش ایمنا، احمد وحیدی امروز دوشنبه _ششم تیرماه_ در نود و یکمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع)، خدمت در مسیر اباعبدالله الحسین (ع) را توفیق الهی دانست که باید با تلاش بیشتر، قدردان آن بود.

وی با بیان اینکه از روزهای آینده سامانه حج و زیارت برای ثبت نام مشتاقان زیارت اربعین حسینی (ع) فعال می‌شود، گفت: همه عزیزانی که در این فعالیت مهم فرهنگی شرکت می‌کنند، باید در این سامانه ثبت نام و حتی مرز و مدت زمانی که می‌خواهند در عتبات عالیات بمانند را مشخص کنند.

وزیر کشور بر فراهم ساختن حداکثر ظرفیت برای پذیرش زائران اربعین حسینی، تاکید کرد و افزود: ایمنی، آسایش، ارزانی و راحتی سفر، خواسته‌ها و انتظارت زائران عزیز اربعین حسینی است.

وی خواستار توجه جدی به ایمنی در تمام حوزه‌ها اعم از حمل و نقل، بهداشت و امنیت زائران شد و اظهار کرد: نخستین مساله سهولت در سفر، حمل و نقل است و باید به طور ویژه به آن توجه کنیم. باید به دنبال آن باشیم تا حمل و نقل را تا استان‌های مرزی ریلی کنیم چرا که ایمنی، راحتی و حجم مسافران در حمل و نقل ریلی بالا است.

وحیدی بر رایزنی مداوم با طرف عراقی تاکید کرد و ادامه داد: در نقاط مرزی و در داخل عراق و موقع برگشت، تردد زائران سامان دهی شود تا در این هوای گرم معطل نشوند.

وی هزینه حمل و نقل هوایی را برای سفر به عتبات عالیات، گران دانست و بر مدیریت کردن آن تاکید کرد.

وزیر کشور اضافه کرد: امکانات پشتیبانی همچون آب و غذا باید به خوبی ساماندهی و ظرفیت‌های متنوع کشور به کار گرفته شود.

وحیدی برنامه ریزی برای اسکان زائران در داخل عراق را ضروری دانست و یادآور شد: باید تحلیل دقیقی از حضور مردم و اینکه از کدام مرز می‌روند و چند روز در عراق می‌مانند، داشته باشیم.

وی با اشاره به مدیریت بیماری کرونا در ایام اربعین حسینی (ع)، اظهار کرد: تاکید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر تزریق دز یادآور است.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمن بر اختلاف افکنی میان ایران و عراق تمرکز دارد و البته در اجرای این هدف ناکام مانده است، خاطرنشان کرد: زیارت اربعین حسینی (ع)، دوستی و اتحاد ملت ایران و عراق را تقویت می‌کند.

منبع: فارس

کد خبر 584492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.