سارق مسلح طلا فروشی قرچک در کمتر از ۲۰ دقیقه دستگیر شد

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: سارق مسلح طلا فروشی شهرستان قرچک، در کمتر از ۲۰ دقیقه توسط عوامل انتظامی دستگیر شد.

به گزارش ایمنا، سردار کیومرث عزیزی اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۶ امروز _یک‌شنبه پنجم تیرماه_ فردی با قصد سرقت، یک وسیله آتش‌زا به داخل مغازه طلا فروشی در یکی از خیابان‌های شهرستان قرچک پرتاب کرده و بلافاصله شروع به تیراندازی به سمت ویترین مغازه می‌کند.

وی افزود: با توجه به حضور افسر پلیس در محل سرقت، فرد سارق که عرصه را بر خود تنگ می‌بیند، با برداشتن مقداری طلا از داخل ویترین مغازه با خودروی شخصی خود فرار می‌کند که با هوشیاری و سرعت عمل مأمور پلیس، بلافاصله خودرو متهم تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران ادامه داد: مأمور پلیس همزمان با تعقیب خودروی سارق مسلح، طی اعلام به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ آخرین وضعیت و موقعیت خودرو متهم را که با حرکات جنون‌آمیز در حال فرار بود اعلام می‌کند که بلافاصله تیم‌های عملیاتی و پشتیبانی پلیس پس از هماهنگی با مقام قضائی، به موقعیت اعزام شده و با اجرای طرح مهار و سایر اقدامات پلیسی در تعقیب و گریز خودرو سارق و تیراندازی متقابل، سرانجام با همکاری پلیس تهران بزرگ خودروی سارق در سه راه افسریه متوقف و سارق دستگیر می‌شود.

سردار عزیزی تصریح کرد: در بازرسی از خودرو متهم، مقادیری طلاجات شامل تعدادی النگو و انگشتر سرقتی و یک قبضه سلاح کلت کمری با ۱۹ فشنگ جنگی کشف شد.

وی گفت: در این سرقت، متصدی طلا فروشی مجروح و به مراکز درمانی منتقل می‌شود که بر اساس گزارش کادر درمان، وضعیت عمومی وی مطلوب است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با تاکید بر برخورد شدید پلیس با مخلان نظم و امنیت عمومی، خاطر نشان کرد: به کسانی که بخواهند از خطوط قرمز پلیس و در ایجاد امنیت و آرامش مردم عبور کنند هشدار می‌دهیم که پلیس اجازه جولان به قانون گریزان را نداده و با شدت با آنها برخورد می‌کند.

به گزارش ایمنا، قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 584317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.