۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
زلزله کیش را تعطیل کرد

در پی وقوع زلزله تمام ادارات، سازمان منطقه آزاد و بانک‌ها به غیر از سازمان‌ها و نهادهای امدادرسانی و عملیاتی جزیره کیش امروز _شنبه چهارم تیرماه_ تعطیل اعلام شد.

به گزارش ایمنا، در پی وقوع زلزله تمام ادارات، سازمان منطقه آزاد و بانک‌ها به غیر از سازمان‌ها و نهادهای امدادرسانی و عملیاتی جزیره کیش امروز _شنبه چهارم تیرماه_ تعطیل اعلام شد.

با توجه به زمین‌لرزه شدید ۵.۶ ریشتری و پس‌لرزه‌های حادث شده از صبح امروز تاکنون، ستاد بحران این جزیره تعطیلی تمام ادارات، بانک‌ها و زیرمجموعه‌های سازمان منطقه آزاد کیش به جز سازمان‌ها و نهادهای امدادرسانی و عملیاتی را مصوب کرد.

سعید پورزادی، معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش در این رابطه، اظهار کرد: مردم به بازارها مراجعه نکنند و تعطیلی بازارها با تصمیم هیئت مدیره بازارها اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها تعطیل اعلام شد و تصمیم نهایی با هم‌فکری مسئولان اتخاذ می‌شود، افزود: نیروهای امدادی در حالت آماده‌باش هستند و برخی از افراد در زمان وقوع زلزله و هنگام فرار آسیب جزئی دیدند که به بیمارستان انتقال داده شدند.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش بیمارستان بر اساس تریاژ است؛ همچنین توصیه می‌شود مردم از ازدحام در پمپ بنزین‌ها اجتناب کنند.

وی تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی و اسکان آمادگی لازم را دارند و توصیه می‌شود مردم در جاهای مسقف قرار نگیرند.

پورزادی اظهار کرد: وضعیت آب و برق در منطقه آزاد کیش پایدار است و مردم باید هوشیاری و آرامش خود را حفظ کنند.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: از نظر دارو، مواد غذایی و تأمین ضرورت‌های مردم هیچ مشکلی نداریم و تمام شرایط مهیا است.

پورزادی افزود: مردم از فعالیت‌های هیجانی به خصوص در شبکه‌های اجتماعی اجتناب کنند و اگر افرادی در شبکه‌های اجتماعی قصد به هم ریختن آرامش را داشته باشند، مجموعه‌های امنیتی رصد و با آن‌ها برخورد خواهند کرد.

وی اظهار کرد: مجموعه رسانه‌ها کمک کنند تا اخبار و اطلاعات صحیح منعکس شود و تذکرات لازم به اشخاصی که اخبار کذب را منتشر می‌کنند داده می‌شود.

منبع: فارس
کد خبر 584028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.