مدارس کانکسی زیر ۱۰ نفر دانش آموز جمع‌آوری می‌شوند

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور گفت: جمع‌آوری مدارس کانکسی با جمعیت دانش‌آموزی بیش از ۱۰ نفر از اولویت‌های این سازمان است.

به گزارش ایمنا، مهرالله رخشانی‌مهر امروز جمعه که به دعوت نماینده مردم رامشیر و رامهرمز در مجلس شورای اسلامی به استان سفر کرد در نشست با مسئولان شهرستان رامشیر در فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: جمع‌آوری مدارس کانکسی از یک سال گذشته با یک روند خوب در خوزستان آغاز شده است.

وی افزود: خوشبختانه تعداد قابل توجهی پروژه نیمه تمام مدرسه‌سازی در مناطق روستایی شهرستان رامشیر وجود دارد که برای تکمیل آنها باید برنامه‌ریزی کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اولویت این سازمان تکمیل طرح‌های نیمه تمام مدرسه‌سازی است که از محل منابع ملی و یا استان و خیران تأمین اعتبار می‌شوند.

وی تصریح کرد: تعدادی از این طرح‌ها را می‌توان تا مهرماه تکمیل کرد و سایر طرح‌ها را نیز می‌توان در دهه مبارک فجر تحویل داد.

رخشانی‌مهر اظهار کرد: در اولین تخصیص منابع سال ۱۴۰۱ اعتبارات لازم برای تکمیل این طرح‌ها را تأمین خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای اجرای یک طرح جدید مدرسه‌سازی در شهرستان رامشیر تصمیمات خوبی گرفته شده و از محل اعتبارات نفت و یا محرومیت‌زدایی اولین طرح شهری را در این منطقه آغاز خواهیم کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تاکید بر لزوم تأمین تجهیزات آموزشی در این شهرستان، افزود: مقرر شد تجهیزات آموزشی و سرمایشی برای مدارس این شهرستان به ویژه در حوزه‌های امتحانی تأمین شود؛ ۲۰ میلیارد ریال نیز برای تأمین تجهیزات آموزشی و سرمایشی در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

رخشانی‌مهر تصریح کرد: هشت استان وجود دارد که سرانه آموزشی آنها زیر ۵.۲ مترمربع و زیر متوسط کشوری هستند و خوزستان جز این پنج استان است.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این سازمان جمع‌آوری کانکس‌های فرسوده و خریداری کانکس‌های جدید برای مناطق محروم است.

معاون وزیر آموزش و پرورش امروز به دعوت نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی به استان سفر کرد تا مسائل و مشکلات آموزشی این مناطق را بررسی نمایند.

وی از مدرسه پنج کلاسه بانه در مشراگه، مدرسه شش کلاسه مشراگه و دبیرستان دخترانه رشد در این شهرستان بازدید کرد.

منبع: ایرنا

کد خبر 583875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.