اورژانس موتوری کشور توسعه می‌یابد

رئیس سازمان اورژانس کشور از برنامه‌ریزی برای توسعه اورژانس موتوری در کشور و به خصوص کلانشهرها خبر داد.

به گزارش ایمنا، جعفر میعادفر با اشاره اولویت‌ها و مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌روی سازمان اورژانس کشور، اظهار کرد: در حال پیگیری دو برنامه جدید در سازمان اورژانس کشور هستیم که یکی از این برنامه‌ها در خصوص آموزش کارکنان اورژانس است و دیگری توسعه اورژانس موتوری است.

وی با اشاره به آموزش پرسنل اورژانس، گفت: اورژانس کشور بیش از دو سال درگیر شیوع ویروس کرونا بود و علاوه بر آن محدودیت‌هایی نیز در برگزاری دوره‌های آموزشی وجود داشت، در همین راستا نیز با کاهش این بیماری، دوره‌های آموزشی را برای پرسنل و تکنسین‌های اورژانس برگزار خواهیم کرد.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به موضوع توسعه اورژانس موتوری، افزود: برای اورژانس موتوری در شهرهای بزرگ برنامه‌ریزی کرده‌ایم و پیگیر هستیم تا آن را توسعه دهیم. در واقع با توسعه اورژانس موتوری به خصوص در کلانشهرها می‌توانیم زمان حضور در محل را مدیریت کنیم. استفاده از اورژانس موتوری به ویژه در ساعات پیک ترافیک و مسیرهای پرترافیک بسیار مؤثر است.

وی ادامه داد: همچنین به زودی المپیاد علمی فوریت‌های پزشکی سراسر کشور، در تبریز برگزار می‌شود. در واقع بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در قطب‌ها انتخاب شدند و المپیاد نهایی نیز در تبریز برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

کد خبر 583804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.