آسیب به چرخ‌های آمبولانس اورژانس باعث فوت دختربچه ۲ ساله شد!

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: یک شهروند غیرمسئول با آسیب به چرخ‌های آمبولانس اورژانس باعث فوت دختربچه‌ای دو ساله شد.

به گزارش ایمنا، مجتبی خالدی اظهار کرد: حوالی ساعت ۱۴:۴۲ دقیقه روز گذشته (سه‌شنبه بیست و چهارم خرداد ۱۴۰۱) در تماس با مرکز ۱۱۵ اورژانس تهران گزارش ایست قلبی _ تنفسی دختر بچه‌ای دو ساله به این مرکز اعلام شد که نیروهای اورژانس در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه در خیابان شهید بهشتی رساندند.

وی افزود: به دلیل شرایط ترافیکی این خیابان و نبود جای پارک مناسب و حال وخیم دختربچه به ناچار نیروهای اورژانس تهران برای نجات جان بیمار، آمبولانس را در خط ویژه با رعایت اصول ایمنی و تردد خودروهای دیگر پارک کردند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: تکنسین‌های اورژانس که خود را به سرعت به آدرس کودک بدحال رساندند و با کودک کم جان روبه‌رو شدند، بلافاصله وظیفه ذاتی خود که نجات جان یک انسان است را آغاز و اقدامات احیای قلبی ریوی را شروع کردند.

به گفته وی عملیات احیای کودک با موفقیت انجام شد و شرایط کودک روبه بهبودی پیش می‌رفت.

خالدی ادامه داد: اما وقتی نیروهای اورژانس پس از عملیات احیا قصد انتقال بیمار به آمبولانس را داشتند، متوجه شدند دو عدد از چرخ‌های آمبولانس توسط فردی ناشناس آسیب دیده و باد لاستیک‌های آن خالی شده است.

وی گفت: نیروهای اورژانس با مشاهده این وضعیت برای انتقال بیمار درخواست حضور آمبولانس دیگری را می‌دهند که آمبولانس دوم در محل حاضر شد؛ اما متأسفانه طولانی شدن روند انتقال به دلیل اتفاق رخ داده، باعث وخامت مجدد حال کودک شده و جان خود را از دست داد، با تمام تلاش‌های نیروهای اورژانس نیز کمکی از آن‌ها بر نیامد.

اداره حقوقی مرکز اورژانس تهران پیگیر پرونده این کودک در مراجع قضائی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 582005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.