دولت تا ۲۳ خرداد برای تصویب آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان مهلت دارد

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: دولت تا بیست‌وسوم خردادماه ۱۴۰۱ مهلت دارد که آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان را تصویب کند و وزارت آموزش و پرورش به طور جدی پیگیر است تا این آیین‌نامه در مهلت قانونی و طبق مواد و چارچوبی که قانون تعیین کرده است، تنظیم و ابلاغ شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش، صادق ستاری‌فرد درباره آخرین وضعیت فرآیند تصویب آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: دولت تا بیست‌وسوم خرداد ۱۴۰۱ مهلت دارد که آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان را تصویب کند و وزارتخانه به طور جدی پیگیر است تا این آیین‌نامه در مهلت قانونی و طبق مواد و چارچوبی که قانون تعیین کرده است، تنظیم و ابلاغ شود.

وی افزود: درخواست داریم مفاد آیین‌نامه منطبق با قانون باشد و تکلیف مالایطاقی درباره نحوه اجرای قانون نظام رتبه‌بندی به آموزش و پرورش محول نشود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: طبق اصل ۱۳۸ قانون اساسی، هیئت تطبیق مصوبات مجلس می‌تواند نسبت به لغو مصوبه دولت اگر خلاف متن و روح قانون باشد، اقدام کند لذا همه تقاضای ما این است که آیین‌نامه در خدمت قانون باشد و از مفاد و روح قانون عدول نکند.

ستاری‌فرد تصریح کرد: قانون رتبه‌بندی معلمان به دنبال افزایش کیفی فرآیند تعلیم و تربیت، اعتلای کرامت و منزلت اجتماعی معلمان، رضایتمندی شغلی معلمان و اصلاح نظام عادلانه پرداخت بر اساس شایستگی‌ها است و امیدواریم که در هفته جاری، آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در هیئت دولت بررسی و تصویب شود.

کد خبر 579976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.