واکنش مجلس به خبر کذب مبلغ حقوق، حق ماموریت و اضافه‌کاری نمایندگان

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی طی تکذیبیه‌ای درج اطلاعات اخیر درباره حقوق، حق ماموریت و اضافه‌کاری نمایندگان در برخی رسانه ها را نادرست اعلام کرد.

به گزارش ایمنا، متن تکذیبیه روابط عمومی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

«اخیراً اطلاعات نادرست و تحریف شده درباره حقوق و حق مأموریت و اضافه کاری نمایندگان در برخی رسانه‌ها منتشر شده است که در این باره چند نکته قابل توجه است:

اولاً اینکه ادعا می‌شود نمایندگان ۱۷۵ ساعت اضافه کار و ۷ روز حق مأموریت دریافت کرده یا دریافت می‌کنند، واقعیت ندارد و تاکنون چنین اعداد و ارقامی در محاسبه حقوق نمایندگان وجود نداشته است، اطلاعات حقوق و دستمزد نمایندگان در سامانه حقوق و مزایای کارکنان دولت سازمان امور استخدامی ثبت شده است که خود نمایانگر کذب بودن اطلاعات اعلام شده است.

ثانیاً براساس استفساریه ماده ۶ قانون انتخابات سال ۱۳۷۸، مبنای محاسبه حقوق نمایندگان مانند کلیه کارکنان دولت است و نه بیشتر.

ثالثاً در خصوص اجاره دفاتر نمایندگان افزایش ۲۵ درصدی مصوبه دولت نیز اعمال نگردید.

بنابراین کسانی که بر اساس اطلاعات اشتباه اقدام به شایعه پراکنی علیه مجلس می‌کنند، بهتر است رویه خود در تخریب مجلس را تغییر دهند.

از رسانه‌ها و فعالان محترم رسانه‌ای نیز انتظار می‌رود با توجه به فضای تخریبی علیه مجلس یازدهم، پیش از انتشار مطالب درباره مجلس از صحت و سقم آن مطلع شوند.»

منبع: خانه ملت

کد خبر 579754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.