لزوم افزایش سرمایه‌گذاری در تأمین منابع سازمان تامین‌اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی بر لزوم افزایش سهم حوزه سرمایه‌گذاری در تأمین منابع این سازمان تأکید کرد و گفت: در حال حاضر حوزه سرمایه‌گذاری شش درصد از منابع مورد نیاز سازمان را تأمین می‌کند و انتظار ما این است که سهم این حوزه به ۱۸ درصد برسد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، میرهاشم موسوی در نخستین همایش مدیران بنگاه‌های اقتصادی برتر صندوق‌های بازنشستگی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید چالش‌ها و کاستی‌های چهار دهه گذشته را رفع کنیم و تکالیفی که بر عهده داریم را به نحو مطلوب انجام دهیم. همه ما در حوزه مسئولیت خود تکالیف بیشتری نسبت به گذشته داریم و نیازمند تلاش مضاعف هستیم.

وی با اشاره به چالش‌ها و معضلات صندوق‌های بازنشستگی کشور، افزود: ما در قبال این کشور و انقلاب متعهد هستیم و مسئولیتی داریم که اگر عمل نکنیم، در برابر کسانی که جان و هستی خود را برای این کشور و نظام گذاشته‌اند باید پاسخگو باشیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی خاطرنشان کرد: بیست‌ویکم فروردین امسال سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد که مسائل و چالش‌های صندوق‌ها و همچنین راهکارهای برون رفت از چالش‌ها برای رسیدن به افق روشن و ایجاد شرایط مطلوب خدمت‌رسانی صندوق‌ها در سیاست‌های ابلاغی به دقت تبیین شده است.

موسوی با تاکید بر اینکه رسیدن به موفقیت تنها با ایجاد فهم مشترک در میدان عمل حاصل می‌شود، اضافه کرد: در این سیاست‌ها مهمترین چالش‌های صندوق‌های بیمه‌ای همچون ناترازی منابع و مصارف و پایداری بلند مدت صندوق‌ها و تعهدات بین نسلی مورد اشاره قرار گرفته و علاوه بر ترسیم دقیق وضع موجود، بهترین راهکارها برای رسیدن به شرایط مطلوب نیز ترسیم و نقطه‌زنی شده است.

وی همگرایی و هم‌افزایی را از موارد بسیار مهم برای فعالیت اثربخش شرکت‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و تصریح کرد: در موارد زیادی کارها و برنامه‌های در دست اقدام را با هم‌افزایی بهتر و مطلوب‌تر انجام می‌دهیم. هم‌افزایی قطعاً باید مبتنی بر دیدگاه حرفه‌ای باشد و باید در تولید، سودآوری، فسادستیزی و اصلاح عملکرد شرکت‌ها تأثیر مثبت داشته باشد. آنچه در فضای ستادی بررسی می‌کنیم و درباره آن فکر می‌کنیم با میدان عمل تفاوت دارد و هم‌افزایی را در میدان عمل باید بررسی و تدقیق کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی بر لزوم افزایش سهم حوزه سرمایه‌گذاری در تأمین منابع این سازمان تأکید کرد و گفت: در حال حاضر حوزه سرمایه‌گذاری شش درصد از منابع مورد نیاز سازمان را تأمین می‌کند و انتظار ما این است که سهم این حوزه به ۱۸ درصد برسد. تحقق این برنامه نیازمند تلاش مضاعف و برنامه‌ریزی دقیق و کار جهادی است که در حوزه سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی با جدیت پیگیری می‌شود.

کد خبر 579673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.