آخرین وضعیت نوزاد رها شده تهرانی+جزئیات

سرپرست بهزیستی استان تهران در توضیحاتی جدید و تکمیلی از وضعیت نوزاد تازه پیدا شده در تهران گفت: نوزاد به یکی از بیمارستان‌های تخصصی کودکان منتقل شد تا در ادامه در یکی از سه شیرخوارگاه تحت نظارت بهزیستی در سطح استان تهران پذیرش شود.

به گزارش ایمنا، سمانه زمانی درباره کودک رهاشده در خیابان با این توضیح که سازمان بهزیستی نهاد تخصصی حوزه مخاطرات اجتماعی کودکان و نوزادان است، اظهار کرد: درپی پیدا شدن یک نوزاد رها شده در محله نازی‌آباد شهر تهران و اطلاع‌رسانی به اورژانس اجتماعی بهزیستی و خط ۱۲۳ آن از طریق اورژانس ۱۱۵، بلافاصله تیم سیار حضور پیدا کرده و اقدامات اولیه به فوریت صورت پذیرفت.

وی افزود: نوزاد در بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) بستری و ارزیابی پزشکی و اقدامات درمانی لازم از طریق تیم درمانی بیمارستان آغاز و انجام شد.

سرپرست بهزیستی استان تهران گفت: معاون اجتماعی بهزیستی استان به بیمارستان اعزام تا شخصاً پیگیر امور شود که بلافاصله پس از حضور در بیمارستان محل نگهداری، جلسه تخصصی با متصدیان مربوطه برگزار و تعیین تکلیف نهایی، صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه برخلاف اخبار و عکس‌نوشته‌های منتشر شده در فضای مجازی، در حال حاضر شرایط جسمی نوزاد کاملاً تحت کنترل و مساعد است، اظهار کرد: با توجه به بستری بودن این نوزاد در محیطی اختصاصی، هیچ فردی حق ورود به آنجا و تهیه عکس و خبر نداشته و لذا عکس‌های منتشر شده، غیرواقعی و خلاف واقعیت است؛ متأسفانه در این شرایط، عده‌ای دنبال موج سواری بر روی احساسات پاک مردم هستند که مردم نوع دوست و گرامی نباید، سخنان بیهوده این افراد مغرض و سوءاستفاده‌گر را بپذیرند و هموطنان باید چنین رخدادها و اخباری را از مجاری معتبر و قانونی دریافت کنند.

زمانی خاطرنشان کرد: به دلیل تماس‌ها و مراجعات مکرر مردم نوعدوست و عزیز از اقصی نقاط کشور به منظور ابراز همدلی و همکاری و همچنین فراهم کردن فضایی آرام برای ارائه خدمات، نوزاد به یکی از بیمارستان‌های تخصصی کودکان منتقل شد تا در ادامه در یکی از سه شیرخوارگاه تحت نظارت بهزیستی در سطح استان تهران پذیرش و پس از بررسی‌های مددکاری و انجام مراحل قانونی برای بازپیوند به خانواده زیستی، خانواده جایگزین و یا در صورت داشتن شرایط واگذاری به خانواده‌های پشت نوبت در استان به فرزندخواندگی سپرده شود.

وی ادامه داد: بر خود لازم و شایسته می‌دانم از مدیریت بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع)، مسئولان مربوطه و کادر درمانی تشکر کنم. از حضور و تماس‌های مردم عزیز که مخلصانه با موضوع فوق با بهزیستی همراهی کردند هم کمال قدردانی دارم.

منبع: فارس

کد خبر 578075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.