هوای اصفهان همچنان ناسالم است/ ۵ ایستگاه در وضعیت نارنجی

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _جمعه ششم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۱۱۰ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _جمعه ششم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۰ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه استانداری اصفهان با شاخص ۱۱۰، پروین با شاخص ۱۲۸، جی با شاخص ۱۵۰، رودکی با شاخص ۱۱۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۲ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

ایستگاه احمدآباد با شاخص ۸۶، باهنر با شاخص ۹۹، فرشادی با شاخص ۹۶ و فیض با شاخص ۹۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های انقلاب، رهنان، خرازی، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن بر روی عدد ۹۰ و مبارکه با قرار گرفتن روی عدد ۶۵ در وضعیت هوای سالم (زرد) و ایستگاه سجزی با شاخص ۱۱۹ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 577960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.