کشف ۲۰ فقره سرقت محتویات خودرو در جنوب تهران/ سارق زورگیر پس از ۴۸ ساعت دستگیر شد

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارق محتویات خودرو حین سرقت در محله خزانه خبر داد و گفت: متهم تاکنون به ۲۰ فقره سرقت مشابه اعتراف کرده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امیرهوشنگ امیری اظهار کرد: تیم عملیات کلانتری خزانه حین گشت زنی در محله خزانه به یکی از مجرمان سابقه دار، که در حال پرسه زنی در اطراف خودرویی بود برخورد کردند.

وی با بیان اینکه مأموران متهم را زیر نظر گرفته که در همین حین متهم در خودرویی را باز می‌کند افزود: مأموران سریعاً وارد عمل شده و متهم را حین باز کردن ضبط خودرو دستگیر و در بررسی اولیه از داخل کیف همراه متهم دو دستگاه ضبط خودرو سرقتی کشف شد.

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهم ۳۵ ساله به ۲۰ فقره سرقت مشابه معترف که در شاخه دیگری از بررسی‌های پلیسی، مال باختگان شناسایی شدند.

امیری با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی مال باختگان ادامه دارد گفت: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف سرقت در تهران و ۴ استان دیگر

سرهنگ داور گودرزی، رئیس پایگاه یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند پنج نفره سارقان منزل و کشف ۲۰ میلیارد ریال اموال مسروقه خبر داد.

وی افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل مشخص شد که تعدادی از مجرمان که پیش تر به جرم سرقت، نزاع دسته جمعی و ایراد ضرب و جرح عمدی دستگیر شده‌اند در ارتکاب جرم نقش دارند.

رئیس پایگاه یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با شناسایی هویت و مخفیگاه متهمان در چند سلسله عملیات گسترده اعضای این باند پنج نفره سارقان منزل در نقاط مختلف شهر تهران دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه متهمان تعدادی اموال مسروقه از قبیل لپ تاپ و سه دستگاه خودروی سواری در مجموع به ارزش ۲۰ میلیارد ریال کشف شد.

گودرزی ادامه داد: در راستای شناسایی مالکان اموال مسروقه تحقیقات پلیسی ادامه تا اینکه مشخص شد، تعدادی از این اموال در شهرهای شیراز، کرمان، کرج و شهریار سرقت شده که متهمان به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۱۵ فقره سرقت منزل در تهران و چهار فقره سرقت دیگر در شهرهای اشاره شده معترف شدند.

وی ادامه داد: شناسایی سایر مال باختگان اموال مکشوفه ادامه دارد و هر ۵ متهم با دستور قضائی روانه زندان شدند.

کشف یک دستگاه خودروی سواری مسروقه در تهران

سرهنگ کارآگاه کرم یوسفوند، رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران از کشف یک دستگاه خودرو که اقدام به زورگیری از مسافران می‌کرد در عملیات تعقیب و گریز خبر داد.

وی افزود: ساعت یک بعد از ظهر بیست و سوم اردیبهشت ماه کارآگاهان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده بزرگراه آزادگان غرب به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ به همراه دو سرنشین مظنون شدند که پس از استعلام از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی مشخص شد دارای سابقه سرقت پلاک از کلانتری ۱۱ ملارد است.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران تصریح کرد: کارآگاهان با هماهنگی مرکز فرماندهی و استفاده از علائم هشدار دهنده نظیر آژیر، چراغ گردان و بلندگو به راننده خودرو پژو دستور توقف داده، ولیکن وی پس از شنیدن دستور ایست با افزایش سرعت و حرکات مخاطره‌آمیز به سمت بزرگراه آیت الله سعیدی متواری و باعث رعب و وحشت و ایجاد خسارت به خودروهای عبوری می‌شود.

یوسفوند گفت: افسر اکیپ به منظور جلوگیری از خسارت‌های بیشتر و حفظ جان شهروندان با رعایت قانون به کارگیری سلاح و حقوق شهروندی اقدام به شلیک تیر هوایی با اسلحه کمری و سپس تیر به سمت لاستیک‌های عقب خودرو مظنون کرده که مورد اصابت قرار گرفته و پس از طی مسافتی در نزدیکی ایستگاه مترو آیت الله سعیدی خودرو به دلیل نقص فنی ایجاد شده متوقف و سریعاً راننده به هویت شهرام و سرنشین آن به هویت قاسم دستگیر می‌شوند.

وی تصریح کرد: پس از بازرسی از داخل خودرو پلاک اصل مربوط به خودرو فوق از داخل صندوق عقب فاقد سابقه کشف شد و پس از بازجویی و شگردهای پلیسی متهمان در همان اظهارات اولیه اعلام کرده که با جعل عنوان از شهروندان و تبعه افغان اقدام به اخاذی کرده که طی اعلام مرکز پیام در گزارشات مردمی نیز به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ این موضوع از طریق شهروندان اطلاع رسانی شده است.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران گفت: متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل اداره پنجم پلیس آگاهی شد.

توقیف کامیون حامل آرد قاچاق

سرهنگ کیومرث حسنوند، سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری از توقیف کامیون ولوو حامل ۱۰۰ کیسه آرد قاچاق در محله گاندی خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالای کشف شده را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.

وی افزود: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مبارزه با فعالیت‌های مجرمانه قاچاقچیان و ناامن کنندگان اقتصاد کشور، مأموران کلانتری ۱۰۳ گاندی حین گشت زنی در محله گاندی یک دستگاه کامیون ولوو حامل آرد را مشاهده که در حال تخلیه به داخل انباری است که جهت بررسی بیشتر وارد عمل می‌شوند.

سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری افزود: در مراجعه به خودرو و بررسی به عمل آمده مشخص شد متهمان ۱۰۰ کیسه آرد قاچاق که بدون مجوز قانونی و با هدف توزیع خارج از شبکه بوده به این مکان انتقال داده اند.

حسنوند با اشاره به ارزش ۵۰۰ میلیون ریالی کالای کشف شده ادامه داد: در این رابطه سه نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شد.

سارق زورگیر پس از ۴۸ ساعت دستگیر شد

سرهنگ پیمان لطیفی، سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق زورگیر محله شهرک ولیعصر (عج) پس از ۴۸ ساعت از وقوع جرم در مخفیگاه خود خبر داد و گفت: تاکنون چهار مال باخته متهم را شناسایی کرده‌اند.

وی افزود: در پی یک فقره سرقت تلفن همراه خانمی به روش زورگیری و با تهدید با سلاح سرد در محله شهرک ولیعصر (عج) رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق در دستور کار عملیات کلانتری این محل قرار گرفت و تحقیقات میدانی را آغاز کردند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری با بیان اینکه در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی هویت و مخفیگاه متهم سابقه دار را شناسایی کردند افزود: با توجه به وجود چندین پاتوق و مخفیگاه متهم در مکان‌های مختلف با اخذ مجوز قضائی در یک عملیات منسجم و ضربتی متهم در مخفیگاه خود غافلگیر و دستگیر شد.

لطیفی تصریح کرد: متهم ۳۸ ساله که از سابقه داران شهرک ولیعصر است در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت تلفن همراه به روش زورگیری و تهدید با سلاح سرد معترف و تا کنون با توجه به سرقت‌های روزهای گذشته تا کنون چهار مال باخته متهم را شناسایی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی مال باختگان ادامه دارد در پایان خاطر نشان کرد: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سارق منزل با به جا گذاشتن کارت عابر بانک به دام افتاد

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارق منزل محله قلهک و کشف اموال سرقت شده خبر داد و گفت: متهم با به جا گذاشتن کارت عابر بانک دستگیر شد.

وی افزود: روز گذشته در پی اعلام یک فقره سرقت منزل در محله قلهک رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان را تیمی از مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک بر عهده گرفتند و تحقیقات میدانی را آغاز کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه مأموران در بررسی محل سرقت کارت عابربانکی را که متعلق به مالک منزل نبوده کشف می‌کنند افزود: در بررسی‌های تخصصی و به عمل آمده مشخص شد کارت عابر بانک متعلق به سارق است که در پی جویی‌های انتظامی هویت و مخفیگاه متهم شناسایی و با اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهم مراجعه و در یک عملیات ضربتی وی را دستگیر می‌کنند.

موقوفه‌ای تصریح کرد: در بررسی اولیه از داخل مخفیگاه متهم اموال سرقت شده منزل مال باخته به تعداد ۴۰ قلم انواع لوازم منزل و فرش و تابلوهای قیمتی سرقتی کشف شد که متهم ۳۵ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت منزل در محله قلهک با همدستی دو نفر دیگر از دوستان خود معترف شد.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اموال کشف شده را پنج میلیارد ریال اعلام کردند گفت: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف بیش از ۱۰۰ طاقه پارچه قاچاق در جنوب تهران

سرهنگ رسول بهرامی، سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۱۰۳ طاقه پارچه خارجی قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال خبر داد.

وی افزود: روز گذشته مأموران عملیات کلانتری ۱۵۲ خانی آباد حین گشت زنی به یک وانت نیسان مشکوک می‌شوند و برای بررسی موضوع دستور توقف خودرو را اعلام می‌کنند.

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه متهم به محض مشاهده مأموران با سرعت از محل متواری شد افزود: در یک تعقیب و گریز پلیسی خودرو متوقف و ۱۰۳ طاقه پارچه فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی کشف شد.

بهرامی تصریح کرد: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و در تحقیقات اولیه به جرم خود و حمل پارچه قاچاق از استان غربی کشور به قصد تحویل در بازار تهران معترف و کارشناسان ارزش اموال کشف شده را چهار میلیارد ریال اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه قاچاق تهدید بزرگی برای امنیت اقتصادی کشور است گفت: پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف بیش ۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در جنوب تهران

سرهنگ علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۲۸ هزار عدد فندک و باتری خارجی خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای قاچاق شده را ۴ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.

وی توضیح داد: در راستای پایش و کنترل بازار و جلو گیری از قاچاق و احتکار کالا، مأمورین این پلیس موفق به کشف خودروی تندرو موسوم به شوتی با بار قاچاق در محدوده خیابان مصطفی خمینی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ادامه داد: در ادامه تحقیقات مشخص شد کالاها فاقد هرگونه اسناد و مدارک، فاکتور و ثبت در سامانه جامعه تجارت است.

گودرزی افزود: در این عملیات ۱۲۰ هزار عدد فندک و ۱۰۸ هزار عدد باطری نیم قلمی کشف که در این راستا یک دستگاه خودرو توقیف، و راننده خودرو دستگیر شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را چهار میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: تأمین نظم و امنیت و مقابله با هرگونه ناهنجاری و اخلال در تهیه توزیع کالاهای ضروری خانوار همواره در دستور کار پلیس قرار داشته و با توجه به کمبود برخی از اقلام ضروری در بازار این امر باید با جدیت بیشتری انجام شود. لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه احتکار کالا با این پلیس به شماره‌های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ و یا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.

کشف سرقت‌های مشابه در شمال تهران

سرهنگ کارآگاه سعید دالوند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف شش فقره سرقت منزل در شمال تهران به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

وی افزود: بیست و یکم مهرماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل به ارزش تقریبی ۷۰ میلیارد ریال در کلانتری ۱۲۲ دربند تشکیل شد که با دستور قضائی پرونده برای شناسایی سارق یا سارقان در اختیار مأموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در پی جویی های انتظامی به دست آمد اعضای یک باند ۵ نفره سرقت‌ها را انجام داده‌اند و اخیراً در مخفیگاهشان در محدوده شهر کرج مخفی شده‌اند.

دالوند ادامه داد: با شناسایی مخفیگاه متهمان در یک عملیات غافلگیرانه تمامی اعضای این باند دستگیر و در بازرسی به عمل آمده از این مکان تعداد زیادی ساعت با ارزش، وجوه نقد، ارز، سه تخته قالیچه، تعداد زیادی فشنگ جنگی و شکاری و غیره به همراه دو دستگاه خودرو کشف و متهمان به همراه اموال مکشوفه به پلیس آگاهی انتقال یافتند.

وی تصریح کرد: متهمان که همگی از سارقان حرفه‌ای و تحت تعقیب بودند به سرقت از منزل شاکی و پنج فقره سرقت مشابه دیگر معترف و اظهار داشتند، بخش اعظمی از ماحصل سرقت‌ها را به پول نقد تبدیل و چهار واحد آپارتمان در شهرک منظریه و اسلام آباد غرب و چندین دستگاه خودرو از جمله پژو ۲۰۷، پژو ۲۰۶، بنز، پژو پارس و طلاجات تبدیل کرده‌اند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران گفت: با اعتراف صریح متهمان، هر شش مال باخته را شناسایی و تا کنون کارشناسان ارزش اموال کشف شده را ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند که تحقیقات برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

کد خبر 577899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.