رهاسازی آب زاینده‌رود برای کشاورزان شرق تا ۲ روز آینده

عضو نظام صنفی کشاورزان اصفهان بابیان اینکه فعلا آب زاینده‌رود برای کشاورزان و باغداران غرب بازگشایی‌شده است، گفت: احتمالاً تا دو روز آینده برای کشاورزان شرق هم رهاسازی شود.

«احمدرضا جعفری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در نوبت پیشین رهاسازی آب، به دلیل رهاسازی هم‌زمان آب برای شرق و غرب مشکلاتی در برداشت به وجود آمد، بنابراین مقرر شد که این بار رهاسازی آب باکمی تأخیر انجام گیرد.

وی افزود: بر اساس آخرین تصمیمات و وعده‌های داده‌شده، بازگشایی اخیر، آخرین نوبت خواهد بود که با هدف آبرسانی به زمین‌های شرق اصفهان انجام می‌شود. بازگشایی‌های بعدی منوط به برگزاری جلسات دیگر خواهد بود.

عضو نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: به دلیل بارندگی مناسب با مدیریت صحیح، با شرایط بسیار بهتری در تخصیص آب مواجه خواهیم بود.

جعفری درخصوص میزان استفاده کشاورزان از آب زاینده‌رود در طول این مدت بازگشایی، اضافه کرد: کشاورز زمانی می‌توانست از رهاسازی آب منفعت کامل را ببیند که این تصمیم در آبان‌ماه سال قبل عملی می‌شد؛ اما اکنون نیز اگر این جاری‌سازی انجام نمی‌گرفت، کشاورز با شرایط بسیار دشوارتری روبه‌رو می‌شد؛ چراکه آب مایه حیات است و نبودش در هر زمان باعث به خطر افتادن کشاورزی، دام، طیور و درنهایت زندگی انسان‌ها می‌شود.

کد خبر 576853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.