تیم ملی آلیش زنان قهرمان آسیا شد

تیم ملی آلیش زنان در سبک کلاسیک با کسب یک طلا، چهار نقره و یک برنز قهرمان قاره کهن شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، رقابت‌های آلیش قهرمانی آسیا از سی‌ویکم اردیبهشت تا دوم خردادماه به میزبانی شهر «اوش» قرقیزستان در حال برگزاری است.

«مونا میرزایی» سرپرست تیم ملی کشتی زنان، با اعلام این خبر که تیم ملی کشتی آلیش زنان ایران در بخش تیمی و در سبک کلاسیک قهرمان آسیا شد، اظهار داشت: فردا بانوان در بخش آزاد کشتی آلیش به مصاف رقیبان خود خواهند رفت.

تیم ملی کشتی آلیش زنان با یک طلا، چهار نقره و یک برنز قهرمانی قاره کهن را از آن خود کرد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم که پنج شرکت کننده داشت، سارا علیپور به مصاف نمایندگان کشورهای مغولستان، ترکمنستان، قرقیزستان و ازبکستان رفت و نخستین مدال طلای کاروان ایران را از آن خود کرد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که هفت نفر حضور داشتند، سپیده بابایی در گروه چهار نفره به مصاف نمایندگان کشورهای ازبکستان، هند و ترکمنستان رفت و نقره‌ای شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم که پنج نفر حضور داشتند، شیدا فهیمی به مصاف نمایندگان کشورهای ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و مغولستان رفت و نقره این رقابت‌ها را برگردن آویخت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که با حضور ۶ نفر برگزار شد، سحر غنی‌زاده در گروه سه نفره با کشتی‌گیران کشورهای قزاقستان و قرقیزستان پیکار کرد و به نقره این رقابت‌ها رسید.

در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم که چهار نفر حضور داشتند، هانیه عاشوری با کشتی‌گیران کشورهای قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان مبارزه کرد و نقره‌ای شد.

همچنین در وزن ۶۰ کیلوگرم که پنج نفر حضور داشتند، فاطمه فتاحی با کشتی‌گیرانی از کشورهای ازبکستان، قزاقستان، ترکمنستان و قرقیزستان مبارزه کرد و برنزی شد.

مسابقات آلیش آزاد فردا و مسابقات قزاق کورسی نیز روز دوشنبه برگزار می‌شود.

همچنین در مسابقات مردان که با حضور ۶ نماینده از کشورمان برگزار شد، محمد نبی‌زاده در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و محمد نیکومنش در وزن ۹۰ کیلوگرم نیز چهارم شد. روح‌الله نعمتیان، هادی سلیمی، محمد ریاحی‌دهکردی و حمیدرضا آذرمهر دیگر نمایندگان کشورمان در اوزان ۶۰، ۸۰، ۱۰۰ و +۱۰۰ کیلوگرم صاحب عنوانی نشدند.

کد خبر 576772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.