شهدای گرانقدر الگوهای بی‌بدیل پهلوانی و جوانمردی هستند

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: مدیران ورزش کشور باید فرهنگ پهلوانی و جوانمردی را در رشته‌های مختلف ورزشی اشاعه دهند و در خصوص توسعه و رونق ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی که ریشه در فرهنگ و سنت این کشور دارد، باید تلاش مضاعفی را به کار گیرند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، زهرا شمس احسان امروز - بیست‌ونهم اردیبهشت‌ماه - با حضور در زورخانه قمربنی‌هاشم، اظهار کرد: فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای میراث معنوی ایرانیان است، پهلوان نمونه کامل دلیری، سلحشوری و شهامت اخلاقی در آئین و سنت ایرانیان است. در فرهنگ پهلوانی، پرورش جسم و افزایش قدرت جسمانی برای رشد کمالات و فضائل معنوی و نه رقابت‌های کاذب مادی شکل گرفته و هویت‌بخش یک سنت و فرهنگ اصیل است.

وی ادامه داد: پهلوانانی همچون غلامرضا تختی در میان مردم محبوبیت فراوانی داشتند و به عنوان نماد پهلوانی در کشور شناخته می‌شدند، چرا که حامی سرزمین و مردم ایران بودند و از هیچ تلاشی برای پیروزی خیر دست نمی‌کشیدند. پهلوانانی که از نظر اخلاق سرآمد بوده و با پشت سر گذاشتن تمرین‌های سخت، برای پیروزی جبهه خیر علیه شر، وارد میدان نبرد می‌شدند. بی‌شک شهدای گرانقدر دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم از الگوهای بی‌بدیل پهلوانی و جوانمردی هستند، که جان خود را در راه حفظ کیان میهن و ارزش‌های اسلامی و انسانی فدا کردند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه آئین پهلوانی و زورخانه‌ای در فهرست میراث معنوی یونسکو ثبت شده است و اهمیت دارد، گفت: مدیران ورزش کشور باید فرهنگ پهلوانی و جوانمردی را در رشته‌های مختلف ورزشی اشاعه دهند، همچنین دست‌اندرکاران ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی در راستای توسعه و رونق این رشته ورزشی که ریشه در فرهنگ و سنت این کشور دارد، باید تلاش مضاعفی را به کار گیرند. بدیهی است مدیریت شهری تهران نیز باید ضمن توجه ویژه به این مقوله و حمایت از زورخانه‌های سطح شهر تهران نسبت به برنامه‌ریزی، تجهیز و استانداردسازی زورخانه‌هایی که در اختیار خود دارد، اقدامات شایسته و مناسبی را به‌عمل آورد.

کد خبر 576291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.