طرح کالا برگ الکترونیکی از تولید داخلی حمایت می‌کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی کشور نیازمند اصلاح اقتصادی است با اختصاص کالا برگ الکترونیکی در توزیع یارانه ها تورم مهار و تولید داخلی حمایت می‌شود.

به گزارش ایمنا، جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی ضمن بیان اینکه با اختصاص کالا برگ الکترونیکی در توزیع یارانه‌ها تورم مهار و تولید داخلی حمایت می‌شود، اظهار کرد: حل مشکلات معیشتی مردم دغدغه مجلس و دولت بوده است، در شرایط فعلی هم کشور نیازمند این اصلاح اقتصادی بود و اختصاص کالا برگ الکترونیکی علاوه بر حمایت از تولید داخلی مانع رشد نقدینگی در بازار می‌شود و تورم را مهار می‌کند.

وی با اشاره به دهک بندی‌های یارانه‌ای، افزود: دولت باید به سطح دهک‌های جامعه توجه بیشتری کند زیرا دهک‌های ۳ تا ۹ یک رقم یارانه دریافت می‌کنند این تقسیم بندی نیاز به اصلاح دارد و باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با مثبت ارزیابی کردن اصلاح اقتصادی دولت سیزدهم، تصریح کرد: این جراحی اقتصادی باید با آرامش صورت گیرد مجلس هم در این مسیر به دولت کمک می‌کند و دولت باید مراقبت کند که مردم در تغییر سیاست یارانه ای آسیب نبینند و ارزش پول ملی هم کاهش نیابد.

کوچکی نژاد با بیان اینکه در دولت‌های گذشته اصلاح ساختار اقتصادی صورت نگرفت، تاکید کرد: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، راهی جز ساماندهی یارانه‌ها نداشتیم؛ باید از این مسیر عبور کنیم و با اختصاص یارانه به دست مصرف کنندگان واقعی دست دلالان این حوزه را قطع کنیم.

وی ادامه داد: دولت برای مهار تورم باید اصلاح ساختار اقتصادی انجام دهد اما توجه کند که این جراحی اقتصادی باید به صورت تدریجی انجام شود طبیعی است که این اقدام تبعاتی دارد اما با مدیریت صحیح این طرح مردم نگرانی کمتری دارند.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه دولت باید این اصلاح اقتصادی را با جدیت ادامه دهد، خاطر نشان کرد: تأمین کالاهای اساسی وظیفه دولت است و در این زمینه بنا بر گزارشات کمبودی نداریم مردم هم در این زمینه نگرانی نداشته باشند و بدانند که دستاورد این اصلاح اقتصادی به نفع همگان خواهد بود.

منبع: ایرنا
کد خبر 576076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.