حریق در خوابگاهی در خیابان ولیعصر و نجات ٣٠ نفر

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع حریق در یک خوابگاه در خیابان ولیعصر خبر داد.

به گزارش ایمنا، سیدجلال ملکی اظهار کرد: ساعت ١۶:٢٨ روز جاری یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان اقامتی _تجمعی، در خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه ولیعصر، کوچه محتشم به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن سه ایستگاه به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان در مدت زمان دو دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند که حادثه در یک ساختمان پنج طبقه که پانسیون و خوابگاه بود رخ داده است و بیشتر هم دانشجویان در این ساختمان حضور دارند. البته این خوابگاه به صورت خصوصی اداره می‌شد و وابسته به دانشگاهی نبود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: در یک اتاق واقع در طبقه منفی یک یکسری وسایل مثل فرش و موکت دچار کند سوزی شده بود که همین حریق موجب شده بود دود بسیار زیادی در ساختمان پخش شود. دود به اندازه‌ای بود که وقتی نیروها به محل رسیدند تمام طبقات را دود فرا گرفته بود.

وی با بیان اینکه در این مرکز ده‌ها نفر آقای جوان حضور داشتند که تعداد دقیق آن مشخص نیست، ادامه داد: در لحظات اولیه تعدادی از افراد از محل خارج شده بودند. آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش مشغول جست و جو شدند و تعدادی را به سطح پشت بام منتقل کردند. تعداد دیگری نیز با احتیاط از محل خارج شدند. گروه دیگری از آتش نشانان نیز حریق جزئی را اطفا و نسبت به تخلیه دود اقدام کردند.

ملکی افزود: در نهایت حدود ٣٠ نفر با کمک آتش‌نشانان از محل خارج شدند و خوشبختانه در این حادثه فردی نیز دچار مصدومیت نشد.

وی با اشاره به حادثه دیگری که هفته گذشته در یک خوابگاه دانشجویی رخ داده بود، گفت: حادثه هفته گذشته در ساعات پایانی شب رخ داد و تعدادی دچار دودگرفتگی شدند. این مسئله اعلام می‌کند که باید تذکرها را در این زمینه جدی بگیریم در غیر این صورت ممکن است حادثه تلخی اتفاق بیفتد. این تلنگرها را باید جدی گرفت و افرادی که مسئولیتی در این زمینه دارند فقط به اسکان افراد بسنده نکنند و ایمنی را جدی بگیرند، به خصوص در اماکن اقامتی تجمعی اگر هنگام شب حادثه‌ای رخ دهد می‌تواند موجب وقوع خسارت‌هایی شود.

ملکی افزود: به خصوص در مراکزی که طی سال‌های گذشته بابت شیوه کرونا فعالیتی صورت نمی‌گرفته باید حتماً بازرسی و بازنگری‌های لازم صورت گیرد سازمان آتش‌نشانی در این زمینه اعلام آمادگی می‌کند، فقط کافی است که مسئولان محترم با مراجعه به سازمان آتش‌نشانی این مورد اعلام کنند.

منبع: ایسنا

کد خبر 574813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.