آمار کرونا اصفهان ۱۸ اردیبهشت؛ یک فوتی و ۵۸ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتلای ۵۸ نفر به کرونا طی ۲۴ساعت اخیر در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد.

نورالدین سلطانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص وضعیت آمار بیماری کرونا در استان اصفهان (به جز کاشان و آران‌وبیدگل)، اظهار کرد: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تعداد یک میلیون و۴۶۱ و ۷۳۸ نفر موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: در این بازه زمانی کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان ۴۸۸ هزار و ۴۶۴ نفر و موارد نمونه گرفته شده در ۲۴ ساعت گذشته (احتمالاً بیمار) ۴۳۶ نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته را ۵۸ نفر گزارش شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰۵ هزار و ۴۵۴ نفر تعداد کل بستری شدگان کرونا از ابتدا تاکنون بوده ۳۶ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته بستری شده‌اند.

سلطانیان با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۵۱ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران‌وبیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد ۲۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگه‌داری می‌شوند.

وی درخصوص آمار تعداد کل بهبودیافتگان از ابتدا تاکنون گفت: در این بازه زمانی ۱۳۸ هزار و ۸۵۸ نفر بهبودیافتگان کرونا هستند و تعداد بیماران ترخیص شده جدید در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۴۷ نفر بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: ۱۱ هزار و ۶۷۰ نفر آمار کل فوت‌شدگان قطعی و شش هزار و ۷۰۲ نفر فوت‌شدگان مشکوک کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان (به جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) بوده است.

سلطانیان تاکید کرد: در ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان (به جز کاشان و آران‌وبیدگل) یک مورد آمار مرگ و میر قطعی به کرونا اعلام شده و موردی از فوتی مشکوک به کرونا گزارش نشده است.

کد خبر 573668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.