آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۵ اردیبهشت؛ بدون فوتی و سه ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز - پنجشنبه پانزدهم اردیبهشت- اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۲ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست سه نفر مثبت قطعی شد که یک نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و دو نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۳۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

درخشان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همان ۱۸۴۸ نفر است.

وی ادامه داد: اکنون پنج بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

درخشان اظهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های بن، شهرکرد، کیار، اردل، سامان، خانمیرزا، کوهرنگ و فارسان در وضعیت زرد و شهرستان لردگان در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 573019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.