آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۱ اردیبهشت؛ بدون فوتی و ۱۲ ابتلای جدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

علی احمدی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز - یکشنبه یازدهم اردیبهشت- اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۴ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۲ نفر مثبت قطعی شد که سه نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۹ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تصریح کرد: اکنون ۴۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۶ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
احمدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همان ۱۸۴۸ نفر است.

وی گفت: اکنون دو بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

احمدی اظهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های اردل، سامان، کیار، بن، شهرکرد، فارسان، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد و شهرستان لردگان در وضعیت آبی هستند.

کد خبر 572286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.