طرح الزام شهرداری به حمایت از دانش‌بنیان اعلام وصول شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امروز طرح الزام شهرداری اصفهان به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با امضای هفت نفر از اعضا اعلام وصول شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی صالحی امروز _یکشنبه، یازدهم اردیبهشت‌ماه_ در گفت‌وگوی خبری پس از چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به حضور رئیس کل دادگستری استان اصفهان در این جلسه، اظهار کرد: مدیریت شهری و دادگستری اصفهان موضوعات و پرونده‌های مشترکی دارند که بعضاً فرآیندهای خدمت رسانی این دو نهاد به مردم گاهی دچار اشکالاتی می‌شود در این راستا مقرر شد ضمن معرفی نماینده و تشکیل کارگروه مشترک مسائل موردنظر مردم با نگاه ویژه‌تری مورد توجه دو نهاد قرار گیرد.

وی با اشاره به ارائه برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان در جلسه علنی امروز، ادامه داد: با توجه به همزمانی این ایام با لیالی قدر رویدادهای هفته فرهنگی اصفهان سیزدهم تا نوزدهم اردیبهشت برگزار می‌شود، در این راستا برای گرامیداشت این هفته، بسته جذاب و متنوعی از رویدادها توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری تهیه شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در این ایام، مجموعه‌های تاریخی به صورت رایگان یا تخفیف‌دار بر روی شهروندان باز است که امیدواریم این اقدام، در معرفی مفاخر ارزشمند و هویت تاریخی اصفهان مؤثر واقع شود.

وی در ادامه از تصویب لایحه تعرفه‌های پیشنهادی مراکز تحت نظر سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری اصفهان خبر داد.

صالحی با بیان اینکه بر اساس توافق ملکی تصویب شده در شورای اسلامی شهر، در ورودی شمال اصفهان از اتوبان معلم به سمت بلوار کاوه شاهد رفع نقطه پرخطر و حادثه خیز خواهیم بود، افزود: به این ترتیب خودروهای سنگین و خودروهایی که قصد عبور از مقابل ورزشگاه نقش جهان را دارند می‌توانند از معبر جدیدی که از زیر پل شریعتی احداث خواهد شد عبور کنند، بنابراین به زودی شاهد کاهش تصادفات در این منطقه خواهیم بود.

وی گفت: پیشنهاد تعرفه‌های آب بهای مصرفی و کارمزد دفع فاضلاب که از آبفای اصفهان به شورای اسلامی شهر آمده بود نیز در جلسه امروز بررسی و با تأکیدات مجدد این پیشنهادات بررسی و ارسال خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: امروز طرح الزام شهرداری اصفهان به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان با امضای هفت نفر از اعضا اعلام وصول شد، ضمن اینکه طرح تحقیق و تفحص از دو پروژه مسئله دار شامل مجموعه شهید کشوری و چشمه توتی نیز مطرح و مصوب شد که گروهی برای انجام تحقیق و تفحص از این دو پروژه انتخاب شوند.

وی ادامه داد: به یمن ابتکار اعضای شورای شهر اصفهان و در ادامه حضورهای هفتگی در جمع‌های مردمی، در ایام ماه مبارک رمضان، در کنار میز خدمتی که در نماز جمعه دو هفته قبل شکل گرفت، میز خدمت را نیز به محلات شهر و بیش از ۴۰ مسجد بردیم و چندین هزار نفر از شهروندان توانستند با منتخبان خود در شورای اسلامی شهر ارتباط مستقیم داشته باشند.

صالحی اظهار کرد: امیدوارم در کنار این ارتباطات مردمی، مسیرهایی که برای رفع اصولی کاغذبازی اداری پیش‌بینی کرده‌ایم، از جمله الکترونیکی کردن فرآیندهای شهرداری، به ثمر بنشیند و درمان قطعی برای این پیچیدگی‌های اداری بیابیم.

کد خبر 572263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.