قتل ۲مرد با آبمیوه مسموم

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت اعضای باندی خبر داد که دو راننده مسافرکش را با خوراندن نوشیدنی مسموم به قتل رسانده و چهار راننده دیگر را نیز مسموم کرده بودند.

به گزارش ایمنا، سرهنگ «مرتضی نثاری» با اعلام خبر بازداشت اعضای یک باند شش نفره که اقدام به قتل دو مسافرکش کرده بودند، اظهار کرد: همکاران در رصدهای پلیسی به باندی برخوردند که با شگرد خوراندن آب‌میوه‌های مسموم، اقدام به سرقت خودرو می‌کردند.

وی افزود: اعضای این باند در نقاط مرکزی تهران، خودروها را به صورت دربستی کرایه و در یک فرصت به بهانه خوراندن آب‌میوه، مواد بیهوش‌کننده به آب‌میوه اضافه می‌کردند؛ دوز این مواد به قدری بالا بود که دو نفر از رانندگان در بیابان‌های اطراف تهران رها شده و به قتل رسیده بودند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: تا این لحظه متهمان این باند به شش فقره سرقت خودرو با این شگرد اعتراف کرده‌اند. اعضای این باند پس از سرقت خودرو و رها کردن رانندگان در بیابان‌های اطراف تهران، به سرعت با تبلیغ در فضای مجازی اقدام به فروش خودرو یا قطعات آن می‌کردند و سندسازی را نیز به شیوه ماهرانه انجام می‌دادند.

کشف جسد مقتول

وی ادامه داد: نخستین قتل این پرونده، در تاریخ هفدهم فروردین، در پی اعلام فقدان یک راننده خودرو توسط خانواده وی به اداره چهار پلیس آگاهی تهران مخابره شد. کارآگاهان پلیس آگاهی در رصدهای صورت گرفته متوجه شدند جسد مقتول در محدود شهرستان زرندیه کشف شده و در بررسی‌های بعدی نیز فروش خودرو از طریق سایت دیوار محرز شد.

سرهنگ نثاری گفت: در نخستین قتل، خودرو توسط متهمان دربست کرایه شده و راننده به حوالی جاده ساوه هدایت شده بود. در بین راه آب‌میوه مسموم و آغشته به مواد بیهوشی با دوز شدید به راننده خورانده شده و پس از بد شدن حال وی، در بیابان‌های اطراف جاده ساوه رها شده بود.

وی با بیان اینکه پرونده دوم نیز حدود یک هفته بعد از اولین قتل کشف شد، اضافه کرد: اعضای باند در اعترافات خود گفته‌اند که از اوایل اسفند سال ۱۴۰۰ اقدام به سرقت خودروها کرده‌اند. تحقیقات درخصوص این پرونده ادامه دارد و با اطلاع‌رسانی صورت گرفته، ممکن است شکات دیگری به این پرونده اضافه شوند.

اعتماد نابجای رانندگان

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه معمولاً سه نفر از اعضای باند در خودروی مسافرکش‌ها می‌نشستند و فرد یا افراد دیگری نیز با موتورسیکلت، به مراقبت از آن‌ها می‌پرداختند، اظهار کرد: خودروهایی همچون پراید و پژو، توسط این افراد به سرقت می‌رفت و این افراد به بهانه خستگی یا تشنگی، از رانندگان می‌خواستند در جایی توقف کرده تا آب‌میوه یا شیرموز تهیه کنند و در همین حین مواد پودر شده را داخل آب‌میوه می‌ریختند.

وی خاطرنشان کرد: دو مقتول این پرونده حدود ۴۸ و ۳۹ سال سن داشتند. مسافرکش‌ها و شهروندان به هیچ عنوان اقدام به خوردن غذا یا نوشیدنی از دست مسافر نکنند.

اعتراف با رئیس باند سارقانی که قاتل شدند

شهرام که در سن ۵۱ سالگی به سراغ خلاف آمده می‌گوید من تا آخرین لحظه که پیش طعمه‌هایم بودند زنده بودند و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که دو نفر از آن‌ها فوت کردند.

سابقه داری؟

نه.

شگرد سرقت‌ها چه بود؟

خودروی دربستی کرایه می‌کردیم و بعد از معطل شدن زیاد راننده‌ها به آنها آبمیوه یا نسکافه می‌دادم که پس از خوردن آبمیوه مسموم آنها بیهوش می‌شدند و من به کمک همدستانم آنها را در بیابان‌های اطراف تهران رها می‌کردیم و خودروهایشان را به سرقت می‌بردیم.

فکر نمی‌کردی باعث مرگ آنها شوی؟

نه، ۱۰ تا قرص می‌ریختم و تا آخرین لحظه که آن‌ها را از خودرو پیاده می‌کردیم زنده بودند.

چرا سرقت؟

اجبار، به پول نیاز داشتم و بدهکار بودم.

فکر می‌کردی دستگیر شوی؟

از همان روز اول می‌دانستم دستگیر می‌شوم.

حرفی داری به کسانی که قصد سرقت دارند بزنی؟

آرسن لوپن هم باشید دستگیر می‌شوید. هیچ کار خلافی نیست که دستگیر نشوید.

منبع: رکنا

کد خبر 572203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.