رویکرد شهرداری یزد تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سال ۱۴۰۱ است

رئیس شورای شهر یزد با اشاره به برنامه‌های شهرداری و شورای اسلامی این شهر امسال گفت: رویکرد شهرداری یزد تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در سال ۱۴۰۱ است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عزیزالله سیفی امروز _شنبه دهم اردیبهشت‌ماه_ در نشست استاندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر یزد با پاکبانان شهر یزد اظهار کرد: امروز مسائل و مشکلاتی از سوی پاکبانان مطرح شد که پیشنهاد می‌کنم پیگیری این موضوعات در برنامه کاری مسئولان قرار گیرد.

وی به حضور اقشار مختلف مردم از جمله کارگران شهرداری در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: این حضور وظیفه مسئولان را بسیار سنگین‌تر و دوچندان می‌کند و باید از کوچکترین کوتاهی در این امر پرهیز کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد گفت: در شرایط فعلی سختی‌ها و مشکلات اقشار مختلف مردم را با مشکل مواجه کرده و باید تلاش همه مسئولان در راستای رفع این مشکلات صورت پذیرد.

سیفی به روز شوراها اشاره کرد و گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا تصمیمات محلی را در ارتباط با مسائل مختلف اتخاذ می‌کنند و در واقع روز شوراها روز تمام مردم است و همه شهروندان در سرنوشت خود دخیل هستند.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم در تمامی مسئولیت‌ها به نحوی دخیل هستند و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب مدیران به دست خود مردم انجام می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد گفت: درست است که شهردار توسط شورا انتخاب می‌شود ولی اعضای شورا همان منتخبان مردمند و به این واسطه تمامی مسئولیت‌ها را خود مردم انتخاب می‌کنند.

رئیس شورای شهر یزد افزود: خوشبختانه ششمین دوره شورای شهر یزد با انتخاب اعضای انقلابی و پرکار و فعال شکل گرفت و برای شهرداری برخی راهبردها تعریف شد که بودجه ۱۴۰۱ شهرداری نیز بر این اساس مصوب شد و به خوبی در حال پیاده‌سازی است.

وی ادامه داد: برنامه ابتدایی شورا اتمام طرح‌های نیمه تمام شهرداری تعیین شد و در همین راستا نیز در نیمه دوم سال ۱۴۰۰، خیلی از آنها به بهره‌برداری رسید و ادامه آنها را در نیمه اول امسال دنبال می‌کنیم و علاوه بر این نیز در هرسال یک طرح بزرگ را برای شهرداری تعریف کردیم.

وی افزود: در این چند ماه بیش از ۶۰ جلسه علنی و رسمی با ۱۳۳ مصوبه انجام شده که از این مصوبات چهار مصوبه توسط هیأت تطبیق مورد اعتراض قرار گرفت که آنها نیز توسط اعضای شورای شهر مورد پافشاری قرار گرفت و به شورای حل اختلاف استان ارجاع و دو مورد آنها تأیید شد.

سیفی گفت: شورای شهر در هفته شوراها نیز برنامه دارد و هر روز در یکی از محلات شهر نشست با مردم داریم و مسائل آنها را از نزدیک بررسی می‌کنیم.

کد خبر 572025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.