چه کسانی امشب یارانه ویژه ماه رمضان می‌گیرند؟

امشب چهار گروه هستند که یارانه ویژه ماه رمضان را دریافت می‌کنند که احتمالا شامل مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی و مشمولان یارانه معیشتی که به هر دلیلی سهام عدالت دریافت نکرده‌اند، خواهد بود.

به گزارش ایمنا، مشمولان یارانه رمضان و سال نو از لحاظ تعداد به هم نزدیک هستند.

پس می‌توان گفت احتمالاً همان افرادی که یارانه سال نو را دریافت کرده‌اند، امشب منتظر واریز یارانه باشند.

این افراد شامل:

۱- مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی

۲- مشمولان یارانه معیشتی که به هر دلیلی سهام عدالت دریافت نکرده‌اند.

۳- زنان سرپرست خانوار که در دهک‌های اول تا چهارم درآمدی قرار دارند.

۴- افرادی که در دهک‌های یک تا چهار درآمدی هستند و سهام عدالت ندارند مشمول یارانه رمضان می‌شوند.

یکی از نگرانی‌های مشمولان این است که دولت در شناسایی افراد خطا کند و یارانه رمضان برای افرادی واریز شود که جزو چهار گروه نام برده نباشند.

پیش از این سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده بود که به دستور رئیس‌جمهور و در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، یارانه کمک حمایت معیشتی ماه مبارک رمضان به مبلغ یک‌میلیون و پانصدهزار ریال به ازای هر یک از اعضای خانواده به‌حساب سرپرستان ۱۱ میلیون و ۳۸ هزار و ۵۲۰ سرپرست خانوار واریز می‌شود.

بر اساس این گزارش ساعت ۲۴ جمعه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ یارانه یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار ریالی کمک‌معیشت ماه مبارک رمضان به‌حساب سرپرستان خانوارهای شناسایی‌شده واریز می‌شود.

این مبلغ به مناسبت ماه مبارک رمضان به‌حساب سرپرستان شناسایی‌شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که غالباً از دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی کشور هستند و به هر دلیلی از سهام عدالت جا افتاده‌اند، واریز خواهد شد.

منبع: جماران

کد خبر 568593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.