قتل مرموز قهرمان پرورش اندام

قتل مرموز قهرمان پرورش اندام، کلاهبرداری با روش اسکیمری، کشف دومین محموله بزرگ شیشه در هفته جاری، قتل پسردایی با شلیک گلوله و زدن‌ دایی با قمه، کشف ۱۳۹۲ قوطی نوشابه انرژی‌زا تقلبی، قتل برای اختلافات ملکی را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید:

به گزارش خبرنگار ایمنا، ساعت ۰۰:۳۰ بامداد سه‌شنبه بیست‌وسوم فروردین مأموران کلانتری ۱۴۷ گلبرگ در تماس با بازپرس از کشف جسد مردی ۲۸ ساله در خانه خود خبر دادند. دقایقی بعد از این گزارش، بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم راهی طبقه اول خانه‌ای در تهرانپارس شده و جسد مرد ورزشکار را که بر اثر اصابت جسمی سخت به سرش کشته شده بود روی تخت‌خواب پیدا کردند.

بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که مقتول به‌نام امید حاتمی، قهرمان پرورش اندام و مربی بوده و چندین مقام قهرمانی از جمله قهرمانی آسیا را در کارنامه حرفه‌ای خود داشته است. امید حدود یک سال قبل این آپارتمان را اجاره کرده و به تنهایی در آن زندگی می‌کرد.

در محل مقدار زیادی مواد پروتئینی و داروهای بدنسازی پیدا شد که نشان می‌داد وی به ورزشکارانی که قصد شرکت در مسابقات ورزشی را داشتند، مشاوره‌های تغذیه‌ای و ورزشی ارائه می‌کرده است. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که وی بر اثر اصابت جسم سنگینی به سرش مصدوم شده و از آنجا که آثار و لکه‌های خون در سالن پذیرایی نیز دیده می‌شد.

این احتمال مطرح شد که امید بعد از مصدوم شدن قصد خروج از خانه را داشته اما از آنجا که در آپارتمان از بیرون قفل شده بود موفق به خروج نشده و به اتاق برگشته و روی تخت جان باخته است. این درحالی بود که طبق معاینات صورت گرفته از سوی متخصصان پزشکی قانونی زمان تخمینی مرگ حدود ساعت ۱۶ بعدازظهر روز دوشنبه بوده است.

در بازرسی از خانه، هیچ وسیله‌ای به سرقت نرفته بود و این مسأله نشان می‌داد که علت درگیری سرقت نبوده است. با توجه به اینکه در خروجی قفل بوده و آثار تخریب نیز به چشم نمی‌خورد احتمال جنایت از سوی فردی آشنا مطرح شد.

برادر امید که موضوع را به پلیس خبر داده بود، گفت: ساعت ۱۴ با برادرم تماس گرفتم اما پاسخ نداد. با این تصور که برادرم میهمان دارد و سر او شلوغ است، منتظر ماندم و دوباره شب با او تماس گرفتم اما باز هم او جواب نداد و نگران امید شدم. به همین دلیل تصمیم گرفتم که به خانه او بروم اما او در را باز نکرد. از شدت نگرانی تصمیم گرفتم وارد خانه شوم و از آنجا که در قفل بود به کمک کلیدساز وارد شده و با جسد برادرم مواجه شدم.

جسد به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت به پزشکی قانونی منتقل شد. همچنین بازپرس جنایی دستور بازبینی دوربین‌های مداربسته و تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت را صادر کرد.

کلاهبرداری با روش اسکیمری

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان اظهار کرد: فردی که تحت عنوان میوه فروشی در شهر همدان با دستگاه اسکیمر و سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان بیش از ۶۵۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: به دنبال شکایت شهروندی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان همدان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا در تحقیقات اولیه دریافتند مالباخته از نحوه برداشت غیرمجاز از کارت خود خبر نداشته چراکه کارت عابر بانک همیشه همراه او بوده است.

وی تصریح کرد: این کلاهبردار به وسیله دستگاه اسکیمر از اطلاعات مشتریان کپی‌برداری کرده و از این طریق به وجوه آن دسترسی پیدا کرده است.

سرهنگ سرخوش نهاد خاطرنشان کرد: این فرد کلاهبردار میوه فروشی سیار داشته و با دریافت کارت‌های بانکی شهروندان اقدام به کپی‌برداری از کارت بانکی آنها کرده و پس از انتقال چندین‌باره وجوه در کارت‌های بانکی مختلف، در نهایت برای خرید طلا و جواهر به طلافروشی‌های سایر استان‌ها مراجعه و از کارت شناسایی جعلی به همراه پوشش چهره برای خرید طلا اقدام می‌کرد.

کشف دومین محموله بزرگ شیشه در هفته جاری

فریده زبیدی معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در راستای اقدامات عملیاتی و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اعلام هشدار در خصوص بالا رفتن احتمال جاسازی‌های حرفه‌ای موادمخدر با درنظر گرفتن رشد روز افزون تولید مواد مخدر صنعتی به ویژه شیشه در افغانستان، تقویت گمرکات مرزهای شرقی در دستور کار گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

وی افزود: ظهر امروز، مأمورین گمرک میلک به کامیون کانتینربر به رانندگی تبعه افغانستانی مشکوک شدند و با شگردهای تخصصی متوجه جاسازی بسیار حرفه‌ای در کف کامیون و در کف کانتینر خالی می‌شوند و پس از آشکارسازی قسمت جاساز شده، مقدار ۶۰ کیلو و ۹۰۰ گرم ماده مخدر شیشه از این کامیون کشف می‌شود.

معاون حقوقی گمرک ادامه داد: پس از هماهنگی با دادستان و تنظیم صورتجلسه کشف، مواد مخدر مکشوفه توزین و همراه با متهم و کامیون مربوطه به ضابط قضائی آن حوزه تحویل شد.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر حجم تولید و قاچاق مواد مخدر صنعتی به ویژه شیشه در کشور افغانستان افزایش چشم‌گیری یافته که کشف ۵۸۰ کیلوگرم شیشه در دو روز قبل در گمرک ماهیرود استان خراسان جنوبی و کشفیات سایر ارگان‌های مقابله‌ای نیز بیانگر این امر است.

زبیدی با اشاره به لزوم تجهیز مبادی رسمی کشور به دستگاه‌های ایکس ری و سگ‌های موادیاب، گفت: دولت سیزدهم برای مبارزه با قاچاق کالا و قاچاق مواد مخدر با جدیت اقدام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس ساختار سازمانی گمرکات اجرایی کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیازمند اصلاح و بازنگری بوده و در صورت به‌کارگیری نیروهای متخصص، متعهد و آموزش دیده، نتایج مطلوب‌تری حاصل خواهد شد.

قتل پسردایی با شلیک گلوله و زدن‌دایی با قمه

شامگاه یکشنبه بیست‌ویکم فروردین درگیری خونینی در خیابان زمزم، مقابل خانه‌ای رخ داد. بلافاصله مأموران کلانتری ۱۶۱ ابوذر راهی محل شدند و در نخستین بررسی‌ها مشخص شد هر دو پای پسر ۲۵ ساله با شلیک گلوله زخمی و پدر او نیز از ناحیه دست با قمه مصدوم شده است که با کمک عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

تلاش کادر درمان برای نجات پسر ۲۵ ساله به نام هاشم ادامه داشت اما وی ساعاتی بعد به علت شدت جراحات و خونریزی جان خود را از دست داد. بدین ترتیب گزارش مرگ پسر جوان به بازپرس محمدرضا صاحب‌جمعی اعلام و تحقیقات در این خصوص آغاز شد.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که مقتول با پسرعمه خود اختلاف داشته و شب حادثه پسرعمه هاشم به همراه چندین نفر از دوستانش به مقابل خانه وی در خیابان زمزم رفته‌اند و درگیری بین پسرعمه و پسر دایی آغاز شده است. در این میان پسرعمه هاشم با کلت کمری که به همراه داشت به پاهای هاشم شلیک کرده و دوست او نیز پدر هاشم را از ناحیه دست با قمه مصدوم کرده است. متهمان اقدام به فرار کرده و تحقیقات به دستور بازپرس جنایی برای دستگیری عاملان تیراندازی مرگبار ادامه دارد.

کشف ۱۳۹۲ قوطی نوشابه انرژی‌زا تقلبی

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار کرد: عملیات کلانتری ۱۳۵ آزادی حین گشت‌زنی در محله اکباتان به یک دستگاه خودرو سواری پراید که به نظر در قسمت عقب خودرو وسایلی را پنهان کرده بود مشکوک می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مأموران برای بررسی بیشتر به خودرو مراجعه و تحقیقات خود را آغاز کردند، افزود: متهم به محض رؤیت مأموران به سرعت متواری شد که با درایت مأموران در یک تعقیب و گریز کوتاه خودرو متوقف و متهم دستگیر شد و در بررسی داخل خودرو متهم تعداد یک هزار و ۳۹۲ قوطی نوشابه انرژی‌زا تقلبی کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم ۳۰ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و توزیع نوشابه‌های تقلبی در سطح شهر تهران معترف شد و تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و دستگیری دیگر همدستان و عاملان اصلی توزیع ادامه دارد.

قتل برای اختلافات ملکی

سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت اظهار کرد: درپی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره قتل با اسلحه در یکی از محلات شهرستان زرین‌دشت، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پس از بررسی صحنه و تحقیقات پلیسی دریافتند فردی به علت اختلاف ملکی با مقتول ۴۳ ساله درگیر و با اسلحه برنو وی را به قتل و متواری شده است.

فرمانده انتظامی زرین‌دشت ادامه داد: مأموران پلیس اقدامات فنی و تخصصی خود را آغاز و در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند در کمتر از ۱۲ ساعت قاتل را در اطراف کوه‌های این شهرستان شناسایی و دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم یک قبضه اسلحه برنو و تعدادی مهمات مربوطه کشف شد، خاطرنشان کرد: قاتل برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد. شهروندان اختلافات و دعاوی خود را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند تا از بروز این گونه حوادث تلخ و ناگوار پیشگیری شود.

کد خبر 568255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.