جنایت در حرم رضوی خدشه‌ای به وحدت امت اسلامی وارد نکند

رئیس مجلس شورای اسلامی جنایت حرم رضوی را محکوم کرد و گفت: ملت هوشیار باشند تا این اقدامات شیطنت‌آمیز هرگز به وحدت و یکپارچگی امت اسلامی خدشه‌ای وارد نکند.

به گزارش ایمنا و به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز چهارشنبه _هفدهم فروردین‌ماه_ مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: در ابتدا جنایت رخ داده در حرم مطهر رضوی را محکوم می‌کنم و شهادت حجت‌الاسلام اصلانی روحانی فعال و جهادی مناطق محروم در مشهد و سایر مناطق را به مردم عزیز خراسان به ویژه مشهد و خانواده محترم ایشان عرض تسلیت دارم و برای سایر مجروحین نیز از خداوند آرزوی شفا دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین لازم است تاکید کنم به مسئولین مربوط رسیدگی به این اتفاقات که ضرورت است برای ریشه‌یابی سریع این حادثه در داخل و چه در خارج پیگیری‌های لازم را انجام دهند. البته پیگیری جدی آغاز شده است و انشاالله با جدیت بیشتری پیش برود.

وی یادآور شد: اما درباره این حادثه تلخ و ناگوار با ملت عزیز و شریف نکته‌ای دارم و آن اینکه همه ما باید هوشیار باشیم. از این جهت که دشمنان این کشور و فرصت‌طلبان، نتوانند از این قبیل جنایات برای بر هم زدن دوستی و برادری بین ملت‌ها سوء‌استفاده کنند.

قالیباف با بیان اینکه بسیاری از برادران افغان در راه دفاع از همین کشور در دوران دفاع مقدس در میدان جنگ حضور پیدا کردند، یادآور شد: برادران افغان ما در دفاع مقدس بدون هیچ ما به‌ازایی جنگیدند، دفاع کردند، به شهادت رسیدند و مجروح شدند.

وی خاطرنشان کرد: در خیلی از موضوعات دیگر نیز اینها در جبهه مقاومت دفاع کردند، سینه سپر کردن و حضور داشتند. ملت ما هوشیار بوده است و هوشیارتر خواهند بود که این اقدامات شیطنت‌آمیز هرگز به وحدت و یکپارچگی امت اسلامی برای عزت مسلمین و عظمت و زنده بودن بیش از گذشته اسلام خدشه‌ای وارد نکند.

کد خبر 566391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.