ورود بیش از ۲میلیون گردشگر نوروزی به گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از ورود بیش از ۲میلیون گردشگر نوروزی به استان گیلان خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی با تبریک فرارسیدن نوروز، اظهار کرد: بر اساس آمارهای رسمی اعلامی از زمان آغاز به کار ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ تا تاریخ ۲۹ اسفند ماه ماه تعداد بیش از ۴۶۰ هزار دستگاه خودرو از طریق مبادی ورودی استان گیلان وارد شدند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس آمارهای رسمی در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه لغایت ۲۹ اسفند تعداد بیش از ۲ میلیون گردشگر نوروزی به صورت زمینی و هوایی استان گیلان مسافرت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان تصریح کرد: از زمان آغاز به کار ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ گیلان تلاش شده است با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در سطح استان و همکاری فرمانداران شهرستان‌های استان گیلان آمادگی کاملی در میزبانی از مسافران نوروزی ایجاد شود.

جهانی افزود: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و بهبود شرایط بهداشتی ناشی از شیوع بیماری کرونا شاهد رونق گردشگری و صنایع و وابسته در استان گیلان هستیم و اطلاعات ثبت‌شده نشان‌دهنده بیش از ۶۷ هزار نفرشب اقامت در مراکز ثابت و موقت اقامتی تدارک دیده شده است.

وی گفت: نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نحوه خدمت‌رسانی واحدهای گردشگری و اقامتی در صدر دستور کار این اداره‌کل قرار داشته و تیم‌های نظارتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان در قالب چهار اکیپ به صورت شبانه‌روزی در سطح استان به فعالیت خواهند پرداخت.

کد خبر 563329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.