هوای سالم اصفهان با ۷ ایستگاه خاموش سنجش کیفیت هوا

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _ دوشنبه نهم اسفندماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۳۹ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _ دوشنبه نهم اسفندماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۳۹ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

ایستگاه جی با شاخص ۱۰۶ در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی) قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه انقلاب با شاخص ۵۷، باهنر با شاخص ۸۸، رهنان با شاخص ۷۱، فرشادی با شاخص ۶۲، فیض با شاخص ۶۵، کاوه با شاخص ۶۱ و میرزاطاهر با شاخص ۶۴ در وضعیت هوای سالم (زرد) است.

همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمدآباد، استانداری اصفهان، رودکی، پروین، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

درحال‌حاضر ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز شهر اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که دستگاه سنجش کیفیت هوا در آن‌ها هم خاموش است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 558546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.