۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
تعیین تکلیف مترو و منوریل قم

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: مهم‌ترین دغدغه شورای ششم شهر و شهرداری ارائه خدمات مناسب، با سرعت بیشتر و ترجیحاً به‌صورت غیرحضوری، بر اساس نیازهای مردم است.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری شهرداری قم، محسن محرری با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه شورای شهر ششم ارائه خدمات مناسبت، با سرعت بیشتر و ترجیحاً به‌صورت غیرحضوری بر اساس نیازهای مردم است، اظهار کرد: سعی کردیم ارتباط مردم با شهرداری بیشتر، و در فرآیندها نیز با محوریت خدمات غیرحضوری و هوشمند تسهیل ایجاد شود.

وی افزود: برای سال جاری دو هزار میلیارد ریال هزینه‌های جاری لحاظ کردیم که شامل حقوق کارکنان و کارگران بخش‌های مختلف شهرداری، نظافت شهر، پلیس ساختمان و نگهداری پارک‌ها بوده که کار سنگینی است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه علی‌رغم سنگینی هزینه‌ها، تلاش شده پرداخت‌ها با تأخیر مواجه نشود، خاطرنشان کرد: دغدغه بعدی شورا توجه به مسائل فرهنگی شهر است که در دوره‌های قبل کمتر لحاظ شده بود و کمیسیون فرهنگی شورا و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در این زمینه اقدامات خوبی را در دست اجرا دارد.

وی با تاکید بر اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، درخواست مردم است و ما نیز در شورا دنبال آن هستیم، ادامه داد: پروژه جمهوری در منطقه دو تقریباً در مراحل پایانی بازگشایی‌ها قرار دارد و بلوار شهیدان برقعی تقریباً مراحل نهایی را طی کرده و در حال جدول‌گذاری است.

محرری اضافه کرد: فاز سه خیابان شهید روحانی در منطقه یک تقریباً در حال بهره‌برداری است، همچنین فاز پنج عمار یاسر که از پروژه‌های سنگین شهر است، بخشی از عملیات اجرایی آن از خیابان معلم تا کوچه ممتاز در حال اجرا است.

وی با تأکید بر اینکه مونوریل تبدیل به یک مشکل اساسی برای مدیریت شهری شده است که نه می‌توانیم آن را ادامه دهیم و نه در این مرحله بمانیم، تاکید کرد: به دستور رئیس‌جمهور مقرر شد کمیته‌ای برای مشخص شدن وضعیت مونوریل تشکیل و ظرف سه ماه تعیین تکلیف شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم به فاز اول از خط یک مترو اشاره کرد و گفت: در این خصوص پیشرفت‌های خوبی داشته و امیدواریم امسال تست گرم انجام، و با تأکید رئیس‌جمهور سرعت بیشتری به احداث آن داده شود.

وی، به تخصیص جوایز مختلف برای افرادی که از ابتدای سال تا ۲۲ بهمن عوارض را به‌صورت نقدی پرداخت کنند، اشاره و خاطرنشان کرد: از همه شهروندان درخواست داریم بدهی‌های خود را پرداخت و کمک کنند تا مدیریت شهری بتواند با دست بازتر به مردم خدمت‌رسانی کند.

کد خبر 551989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.