آغاز پانزدهمین نمایشگاه ملی گردشگری

پانزدهمین نمایشگاه ملی گردشگری و صنایع وابسته تهران و سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌ دستی پس از دو سال وقفه به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، از امروز در محل دائمی نمایشگاهای بین‌المللی تهران فعالیت خود را آغاز کرد.

به‌گزارش ایمنا، پانزدهمین نمایشگاه ملی گردشگری و صنایع وابسته تهران و پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته، صبح امروز _شنبه، نهم بهمن‌ماه ۱۴۰۰_ با حضور سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیران و مسئولان این وزارتخانه و جمعی از مقامات کشوری و لشکری و با همراهی هنرمندانی از ۳۱ استان ایران بعد از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در حالی افتتاح می‌شود که خوشبختانه به‌دلیل واکسیناسیون عمومی امید مجدد برای احیای گردشگری به وجود آمده است و از ابتدای آبان‌ماه با از سرگیری صدور روادید با افزایش تقاضای گردشگری داخلی و ورودی برای سفر مواجه شدیم.

وی افزود: کرونا آسیب‌های بسیاری به صنعت گردشگری زده است و جبران خسارات آن کمک و همیاری همه ارکان کشور را می‌طلبد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: صنعت گردشگری از ابتدای شیوع کرونا بیش‌ترین مراقبت‌ها را انجام داده و لازمه رونق بیشتر رعایت کامل‌تر همین روند مراقبت است و وزارت میراث فرهنگی به‌عنوان دستگاه پیشگام دستورالعمل‌های نظارت را ابلاغ کرده است.

وی گفت: در این دوره نمایشگاه پروتکل‌های ویژه برای حاضران و بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

شالبافیان اظهار کرد: به منظور تعامل هر دو حوزه گردشگری و صنایع دستی، این نمایشگاه به صورت مشترک برگزار شد که در حوزه صنایع دستی تسهیلات و امکانات برای هنرمندان شهرها و روستاهای صنایع دستی ملی و جهانی، بخشی برای هنرمندان و نام‌آوران و همچنین غرفه‌هایی برای هنرمندان استان‌های کمتر برخوردار فراهم شده است.

وی گفت: غرفه‌های استانی به‌عنوان واحدی از کل، همه ظرفیت‌های استانی را در سه حوزه تخصصی به نمایش می‌گذارند و تلاش شده است ظرفیت‌های گونه‌های مختلف گردشگری از جمله سلامت، خوراک و مذهبی نیز معرفی شود.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: کارگاه‌های آموزش، نشست تبادل تجربیات و پنل‌های تخصصی در حاشیه این نمایشگاه به‌صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

شالبافیان گفت: وسعت نمایشگاه این دوره ٢٨ هزار متر مربع و در ١٠ سالن است و نسبت به نمایشگاه سال قبل ٢.۵ برابر افزایش دارد که نشان‌دهنده آغاز فصل امید به آینده گردشگری در دوران پساکرونا است.

به گزارش ایمنا، سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی و پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از امروز تا سه‌شنبه _ ۱۲ بهمن‌ماه_ به مدت چهار روز برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا از ساعت ۹ تا ۱۷ از این نمایشگاه بازدید کنند.

در مدت برگزاری این رویداد در بخش گردشگری نشست‌های متنوع، پنل‌ها، کارگاه‌ها و میزگردهای تخصصی با حضور اساتید و فعالان این حوزه برگزار می‌شود. فضایی مجزا نیز برای مذاکرات B to B به صورت مجازی و حضوری برای فعالان و متخصصان صنعت گردشگری در نظر گرفته شده است.

همچنین در بخش صنایع دستی علاوه بر معرفی شهرها و روستاهای صنایع دستی ملی و جهانی، بخشی برای نمایش آثار هنری اساتید و نام‌آوران صنایع دستی و هنرهای سنتی اختصاص داده شده است. در این نمایشگاه به منظور حمایت از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی استان‌های کمتر برخوردار، غرفه‌های رایگان به هنرمندان ١٢ استان اختصاص یافته است.

منبع: ایرنا

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته | 9 الی 12 بهمن 1400 |  آگرین

کد خبر 551956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.