هشدار مهم؛ این افراد برای تزریق واکسن کرونا مراجعه نکنند!

با توجه به اینکه اکثر بیماران دارای علائم خفیف هستند و به پزشک مراجعه نمی‌کنند، آمار دقیقی از تعداد بیماران نداریم؛ اما در کل آمار مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی صعودی است.

‌به گزارش ایمنا، محمدحسین سرمست اظهار کرد: افرادی که علائم سرماخوردگی، گلودرد و آبریزش بینی دارند، برای تزریق واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنند. در شرایط فعلی تنها افرادی برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند که هیچ گونه علائم بیماری سرماخوردگی ندارند تا بعد از دو هفته از تزریق واکسن ایمنی لازم در آن‌ها ایجاد شود.

وی افزود: روند تزریق دوز سوم واکسن در استان بیشتر از دوزهای اول و دوم است و کسانی که تمایلی به واکسن زدن نداشتند، دیگر مراجعه نمی‌کنند؛ اما افرادی که نسبت به سلامت خود اهمیت می‌دهند، دوز سوم را دریافت می‌کنند که تاکنون حدود ۲۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال خوزستان دوز سوم را تزریق کرده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مراجعه بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان سیر صعودی دارد، به گونه‌ای که مراجعه امروز (سه‌شنبه) نسبت به روز قبل دو برابر شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه اکثر بیماران دارای علائم خفیف بوده و به پزشک مراجعه نمی‌کنند، آمار دقیقی از تعداد بیماران نداریم؛ اما در کل آمار مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی صعودی است.

سرمست، درخصوص موجودی واکسن استان گفت: همه نوع واکسن در مراکز واکسیناسیون خوزستان موجود است اما مردم باید توجه کنند که بهترین واکسن در دسترس‌ترین واکسن است.

درحال‌حاضر تمام شهرهای خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

منبع: ایرنا

کد خبر 551210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.