۵ فیلمی که در یک قدمی اسکار خارجی هستند

ایندی‌وایر در مطلبی به معرفی فیلم‌هایی پرداخته که بیشترین شانس را برای قرارگرفتن در فهرست نامزدهای نهایی جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی دارند.

به گزارش ایمنا، اعضای آکادمی اسکار از تمام شاخه‌ها در مرحله نخست از میان ۹۲ فیلم واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی، ۱۵ فیلم را به عنوان نامزدهای اولیه معرفی کردند و حالا در مرحله نهایی رأی‌گیری آکادمی که از ۲۷ ژانویه تا اول فوریه (هفتم تا ۱۲ بهمن) ادامه خواهد داشت، تنها اعضایی که تمام ۱۵ فیلم را تماشا کرده باشند، مجوز رأی‌دادن برای انتخاب نامزدهای نهایی این شاخه را خواهند داشت.

در مطلبی که «ان تامپسون»، «اریک کوهن» و «دیوید ارلیش» نویسندگان سینمایی نشریه ایندی‌وایر منتشر کرده‌اند، به شانس‌های اصلی کسب نامزدی در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی پرداخته شده و فیلم‌های «ماشین منو بران» ساخته «ریوسوکه هاماگوچی» (ژاپن)، انیمیشن «فرار» ساخته «جوناس پوهر راسموسن» (دانمارک)، «دست خدا» به کارگردانی «پائولو سورنتینو» (ایتالیا)، «قهرمان» از اصغر فرهادی (ایران) و «بدترین آدم دنیا» به کارگردانی «یوآخیم تریه» (نروژ) به‌عنوان پنج شانس اصلی کسب نامزدی در این شاخه معرفی شده‌اند.

فیلم «ماشین منو بران» نماینده ژاپن در اسکار ۲۰۲۲ هم‌اکنون به عنوان شانس اصلی این شاخه محسوب می‌شود که توجهات زیاد را از سوی انجمن‌های منتقدان سینمایی در آمریکا کسب کرده و بسیاری بر این باروند این فیلم می‌تواند اتفاق تاریخی را که فیلم «اَنگل» در سال ۲۰۲۰ رقم زد، تکرار کند اما باید به خاطر داشته باشیم اعضای رای‌دهنده آکادمی اسکار منتقد نیستند.

«قهرمان» نماینده سینمای ایران در نودوچهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار در این مطلب شانس چهارم کسب نامزدی معرفی شده و فرهادی و سینمای ایران این فرصت را تا سومین جایزه اسکار خارجی را به نام خود ثبت کند. فیلم فرهادی از هفتم ژانویه به صورت محدود و از ۲۱ ژانویه به صورت عمومی در سینماهای آمریکا و همزمان در سامانه نمایش آنلاین آمازون عرضه شده است و کمپانی آمازون پخش‌کننده این فیلم در آمریکا در تلاش است این شانس این فیلم برای اسکار امسال افزایش دهد.

«لونانا: گاومیشی در کلاس» (بوتان)، «من مرد تو هستم» (آلمان)، «کوپه شمار ۶» (فنلاند)، «دعا برای ربوده شده» (مکزیک) و «آزادی بزرگ» (اتریش) در رتبه‌های بعدی شانس‌های کسب نامزدی اسکار معرفی شده‌اند.

نامزدهایی نهایی اسکار ۲۰۲۲ هشتم فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) معرفی می‌شوند و مراسم اسکار نیز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (هفتم فروردین) برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 551204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.