لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تقدیم رئیس شورای اسلامی شیراز شد

شهردار شیراز لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را به میزان ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تقدیم رییس شورای اسلامی شهر کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا احسان اصنافی با اعلام اینکه در لایحه بودجه سال آتی ۷۰ درصد رشد نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ داریم، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال آتی، ۷۳ درصد بودجه عمرانی به میزان ۷۶۰۰ میلیارد و ۲۷ درصد بودجه جاری به میزان ۲,۹۰۰ میلیارد تومان تدوین شده است.

وی افزود: لایحه بودجه عمرانی سال آتی به میزان ۷,۶۰۰ میلیارد تومان با توجه به مأموریت‌های شش‌گانه شهرداری شیراز تدوین شده است و حوزه اجتماعی و فرهنگی به نسبت بودجه ۱۴۰۰ شامل ۱۶۰ درصد افزایش، در مأموریت کالبدی و شهرسازی به نسبت بودجه ۱۴۰۰ شامل ۸۰ درصد افزایش، حمل و نقل و ترافیک به نسبت بودجه ۱۴۰۰ شامل ۷۵ درصد افزایش، محیط زیست، خدمات شهری و سلامت به نسبت بودجه ۱۴۰۰ شامل ۶۵ درصد افزایش، ایمنی و مدیریت بحران به نسبت بودجه ۱۴۰۰ شامل ۴۶ درصد و خدمات به نسبت بودجه ۱۴۰۰ شامل ۳۷ درصد افزایش و داشته است.

شهردار شیراز ادامه داد: بودجه ۱۴۰۱ با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های سرمایه گذاری جهت افزایش درآمد شهرداری و تلاش جهت افزایش سهم شهرداری در بودجه‌های دولتی تدوین شده است.

اصنافی در خصوص تلاش جهت افزایش سهم شهرداری در بودجه‌های دولتی گفت: در بودجه ۱۴۰۱ دولت ارزش افزوده به سه درصد افزایش یافته و تحقق آن نیازمند تلاش بود. در این راستا حداقل ده جلسه با مسئولین کشوری داشتیم و دیروز نیز به همراه شهرداران کلانشهرها با معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای داشتیم تا بتوانیم شاهد افزایش سهم شهرداری‌ها در بودجه عمومی باشیم.

وی ضمن اشاره به رویکرد شهرداری در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ در حوزه هزینه‌ای، تصریح کرد: بودجه در بخش هزینه‌های جاری با در نظر گرفتن سیاست انقباضی تدوین شده است که فقط در بخش حقوق، آب و برق و ماشین آلات افزایش ۱۰ درصدی داشته و سایر ردیف‌ها نسبت به متمم ۱۴۰۰ افزایشی نداشته است.

شهردار شیراز با بیان اینکه بخشی از بودجه سال آتی برای تسویه دیون تخصیص یافته است، خاطر نشان کرد: ۶۲۰۰ میلیارد بدهی بانکی و ۲,۲۰۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران است و طی چهار ماه گذشته با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۶۰۰ میلیارد را با پیمانکاران مثل خط دو مترو و بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی تسویه کرده‌ایم.

اصنافی تصریح کرد: لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۱ شهرداری شیراز پس از بحث و بررسی در کمیسیون‌های مربوطه شورای اسلامی شهر شیراز و اعمال تغییرات مدنظر آنها به تصویب نهایی می‌رسد.

کد خبر 550787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.