تداوم غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا تا روز پنجشنبه/کاهش دو درجه‌ای دمای هوا

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: به دلیل پایداری جوی تا روز پنجشنبه شرایط غبار صبحگاهی افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی ادامه خواهد داشت.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر موج ضعیف طی امروز و سپس استقرار دوباره جو پایدار در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بر روی استان است.

وی آسمان امروز را در بیشتر مناطق، نیمه ابری گاهی با وزش باد و بارش پراکنده به ویژه در نیمه غربی و به تدریج با کاهش ابر پیش‌بینی کرد و افزود: به دلیل پایداری جوی تا روز پنجشنبه شرایط غبار صبحگاهی افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی ادامه خواهد داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از کاهش یک تا دو درجه‌ای کمینه دمای هوا در اکثر مناطق به ویژه غرب استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود بیشینه دما در اصفهان به ۱۵ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما در صبح فردا به منفی یک درجه برسد. اردستان با ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین نقطه استان و بوئین و میاندشت با منفی چهار سردترین نقطه استان خواهد بود.

وی با اشاره به ادامه بارش‌ها در مناطق غربی، توضیح داد: بارش در شهرستان کاشان چهار دهم میلی‌متر و در شهرستان و آران و بیدگل هشت دهم میلی‌متر تا صبح امروز گزارش شده است و ممکن است در مناطق غربی نیز بارش‌هایی اتفاق بیفتد.

کد خبر 548025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.