حدود ۱۰ میلیون دوز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده است

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از تزریق حدود ۱۰ میلیون دوز سوم واکسن کرونا در کشور خبر داد و گفت: امیدواریم این پوشش در روزهای آینده افزایش پیدا کند.

به گزارش ایمنا، ابراهیم قادری در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در پاسخ به این پرسش که "در حال حاضر وضع تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در کشور چگونه است؟ "، اظهار کرد: هم اکنون پوشش دوز سوم کم است و این پوشش باید در کشور افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: زمانی که یک ویروس جدید وارد زندگی بشر می‌شود، سعی می‌کند با سیستم ایمنی بدن افراد به حد تعادل برسد، این تعادل از طریق بیماری‌های مکرر ایجاد می‌شود که به طور طبیعی عارضه‌هایی را در پی خواهد داشت.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه از طریق واکسیناسیون می‌توانیم سطح ایمنی بدن را افزایش دهیم تا بدن بتواند در مقابل ویروس مقاومت کند، گفت: مطالعات مختلف نشان داده است که بعد از حدود پنج یا شش‌ماه این ایمنی نصف خواهد شد و لازم است که دوز سوم واکسن تزریق شود.

قادری همچنین با اشاره به اینکه در بسیاری از بیماری‌های ویروسی، دوزهای متعددی از واکسن تزریق می‌شود و این تجربه برای بشر وجود دارد، افزود: تزریق واکسن ایمنی کامل ایجاد نمی‌کند و دوز سوم برای افزایش سطح ایمنی بدن تزریق می‌شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 547956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.