از اسم و عکس حاج‌ قاسم هم می‌ترسند

مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های امروز _یکشنبه، ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۰_ را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش ایمنا، مطبوعات و رسانه‌های آزاد و شفاف در هر جامعه‌ای از ارکان توسعه و دموکراسی محسوب می‌شود، لذا خبرگزاری ایمنا مرور بر بخشی از عناوین مطبوعات کشور را به صورت روزانه در دستور کار خود دارد.

روزنامه ایران در صفحه نخست امروز خود با تیتر «ملی‌ترین و امتی‌ترین چهره ایران و جهان اسلام» به بررسی دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهید سلیمانی پرداخت و نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار خانواده و اعضای ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی (۱)، «صدق» و «اخلاص» را خلاصه و نماد و نمایه «مکتب سلیمانی» خواندند و با اشاره به الگو شدن حاج قاسم در میان جوانان منطقه، این شهید عزیز را ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام نامیدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایبندی و وفاداری کاملاً صادقانه سردار سلیمانی به عهدی که با پروردگار بسته بود و تعامل از سر صدق حاج قاسم با امام و آرمان‌های اسلام و انقلاب را مایه برکت فعالیت‌های سردار سلیمانی خواندند و افزودند: سردار عزیز ملت ایران، رنج مجاهدت در راه آرمان‌ها را با همه وجود تحمل می‌کرد و با کمال دقت و در همه عمر به وظایف خود در قبال ملت ایران و امت اسلامی وفادار بود. رهبر معظم انقلاب، شهید سلیمانی را یک واقعیت ماندنی و تا ابد زنده، خواندند و افزودند: قاتلان او همچون ترامپ و امثال آن، جزو فراموش‌شدگان تاریخ خواهند بود و در زباله‌دان تاریخ گم و گور می‌شوند، البته پس از آنکه تقاص جنایت دنیوی خود را پس بدهند.

از اسم و عکس حاج‌قاسم هم می‌ترسند

روزنامه جوان در صفحه نخست امروز خود با تیتر «از اسم و عکس حاج‌قاسم هم می‌ترسند» به بررسی اظهارات مقام معظم رهبری پرداخت و نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار خانواده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تنی چند از هم‌رزمان او، «صدق» و «اخلاص» را خلاصه و نماد و نمایه مکتب سلیمانی خواندند و با اشاره به الگو شدن حاج قاسم در میان جوانان منطقه افزودند: سلیمانی عزیز، ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام بود و هست.

رهبر انقلاب شهادت سردار سلیمانی را حادثه‌ای ملی و حادثه بین‌الملل اسلامی برشمردند و افزودند: بزرگداشت مردمی و مبتکرانه حاج قاسم در سراسر ایران نشان‌دهنده پیشرو بودن ملت در قدرشناسی از این شهید والامقام است.

ایشان با استناد به آیات متعدد قرآن کریم گفتند: صدق و اخلاص، جوهره و شکل‌دهنده مکتب سلیمانی است که هم زندگی و هم شهادت او را پر برکت ساخت و کیفیت شهادت او نیز، به فضل الهی حجت را بر همه بندگان خدا و دشمنان اسلام تمام کرد. حاج قاسم ملی‌ترین و امتی‌ترین چهره بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایبندی و وفاداری کاملاً صادقانه سردار سلیمانی به عهدی که با پروردگار بسته بود و تعامل از سر صدق حاج قاسم با امام و آرمان‌های اسلام و انقلاب را مایه برکت فعالیت‌های سردار سلیمانی خواندند و افزودند: سردار عزیز ملت ایران، رنج مجاهدت در راه آرمان‌ها را با همه وجود تحمل می‌کرد و با کمال دقت و در همه عمر به وظایف خود در قبال ملت ایران و امت اسلامی وفادار بود.

ایشان با انتقاد از کسانی که خواسته یا ناخواسته خط دشمن در ترویج دوگانه دروغین «ملت و امت» را دنبال می‌کنند، گفتند: حاج قاسم ثابت کرد که می‌توان ملی‌ترین و در عین حال امتی‌ترین بود.

رهبر انقلاب با اشاره به حضور ده‌ها میلیونی ملت در تشییع پیکر مطهر سردار افزودند: این واقعیت نشان می‌دهد حاج قاسم ملی‌ترین چهره بوده و هست، ضمن اینکه نفوذ روزافزون یاد و نام او در دنیای اسلام اثبات می‌کند سلیمانی عزیز، امتی‌ترین چهره دنیای اسلام نیز بوده و هست.

از اسم و عکس حاج‌قاسم هم می‌ترسند

روزنامه کیهان در صفحه نخست امروز خود با تیتر «مردم عراق با تظاهرات میلیونی خواستار اخراج کامل نظامیان آمریکایی از این کشور شدند» به بررسی تظاهرات مردم عراق علیه نیروهای آمریکایی پرداخت و نوشت: از صبح شنبه (اول ژانویه ۲۰۲۲)، هزاران عراقی خود را به میدان «الحریه» در منطقه «الکراده» واقع در مرکز بغداد رساندند تا در راهپیمایی میلیونی برای بزرگداشت دومین سالگرد شهادت فرماندهان پیروزی بر داعش در نزدیکی فرودگاه بغداد شرکت کنند. جمعیت عظیمی از مردم عراق از بغداد و استان‌های مختلف عراق خود را به این میدان رساندند تا در مراسم بزرگداشت سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب و شهید «ابومهدی المهندس»، نایب رئیس‌وقت سازمان حشدالشعبی عراق و هم‌رزمانشان شرکت کنند. فرماندهانی که در بامداد سوم ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ۱۳۹۸) به دستور مستقیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا در جاده فرودگاه بغداد ترور شدند.

از صبح دیروز، مانند سال گذشته کلیه ورودی‌های شهر بغداد به دلیل رسیدن شمار زیادی از خودروهای حامل افرادی که می‌خواهند از استان‌های دیگر وارد پایتخت شوند و در این مراسم شرکت کنند، شاهد ترافیک و ازدحام شدید بود امری که تنها در روزهای برگزاری مراسم بزرگ مذهبی در ورودی‌های بغداد مشاهده می‌شود. به گزارش «المعلومه»، تقاطع الکراده مسبح در مرکز بغداد و تقاطع الجادریه به سمت دانشگاه بغداد و پل «الطابقین» در مقابل ورود و خروج خودروها به منظور تدارک برای برگزاری این تظاهرات دیروز مسدود شده بود. مذکور از ساعت ۱۳:۰۰ دیروز به وقت بغداد شروع شد.

کاربران عراقی شبکه‌های مجازی از دو شب گذشته در فضای مجازی هشتگ‌هایی را ترند کرده و خواستار خروج کامل اشغالگران آمریکایی از عراق شدند و مردم را به شرکت در تجمع میلیونی دیروز در منطقه الجادریه ترغیب کردند. این کاربران به طور وسیع در شبکه‌های اجتماعی توئیتر و فیس‌بوک صفحات خود را به تصاویر و طرح‌هایی از شهیدان سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مزین کرده و یکدیگر را به تجمع میلیونی در روز شنبه در منطقه الجادریه بغداد دعوت کردند.

هشتگ #نحن_قاسم روز گذشته، رتبه اول ترند صفحات مجازی عراقی را به خود اختصاص داد و عراقی‌ها به شکل گسترده با استفاده از این هشتگ ارادت و وفاداری خود را به راه مقاومت و مسیر شهید قاسم سلیمانی اعلام کردند. کاربران عراقی همچنین با هشتگ #موعدنا_السبت_بالجادریة (موعد ما روز شنبه در الجادریه) خواستار حضور گسترده مردم در این منطقه و زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدای مقاومت و شعار علیه آمریکا و حضور نیروهای این کشور در عراق شدند. آنها همچنین با ترند کردن هشتگ «#اخراج_المحتل_مطلب_وطنی» (اخراج اشغالگر خواسته ملی است) اعلام کردند که ادامه حضور هر نیروی آمریکایی در عراق به هر بهانه‌ای قابل تحمل نیست. هشتگ «#تأرکم_خروج_المحتل» (خون‌خواهی شما اخراج اشغالگران است) هم به طور وسیع میان کاربران عراقی استفاده شد.

از اسم و عکس حاج‌قاسم هم می‌ترسند

کد خبر 545906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.