حقوق همه نامزدها در انتخابات یکسان است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: حقوق همه نامزدها در انتخابات یکسان است و مردم نیز باید بتوانند به‌راحتی به کاندید مورد نظر خود رأی دهند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، آیت الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با مسئولان برگزاری چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری مناطق بیست‌ویک‌گانه شهرستان اصفهان با اشاره به لزوم مراقبت از انتخابات و برگزاری انتخابات سالم به عنوان مقدمه دستیابی به تمدن اسلامی اظهار داشت: باید در برگزاری انتخابات مراقب بود، زیرا ما باید تمدن اسلامی برسیم و در انتخابات، تمدن اسلامی این است که اگر صندوقی را در جایی قرار دادند، مردم بدون ناظر رأی خود را در صندوق قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه نباید در انتخابات تفاوتی بین نامزدها قرار داد گفت: اگر فردی نظری خواست، نظر خود را بگویید، اما در روز انتخابات به گونه‌ای نباشد که در اطراف صندوق، افراد نظری بدهند و باید اجازه دهیم مردم نظر و رأی خود را آزادانه در صندوق قرار دهند.

وی اضافه کرد: ما می‌خواهیم اسلام را پیاده کنیم و یکی از نکات اسلام، آزادی است، بنابراین هر فردی آزاد است رأی خود را داشته باشد و باید برنامه ما این باشد که اسلام پیاده شود و آن دموکراسی که دیگران می‌گویند و عمل نمی‌کنند ما باید به آن عمل کنیم، زیرا اسلام این گونه بیان کرده است که هر فردی در رأی و نظر خود آزاد است.

امام جمعه اصفهان با تاکید بر انتخاب نامزد اصلح تصریح کرد: یک مسئله رأی دادن است و مهم‌تر از آن به فرد درست رأی دادن است، بنابراین حق نداریم به فرد اشتباه رأی دهیم و نباید طرفداری از یک خط سیاسی سبب شود به هر کاندیدی با هر شرایطی رأی دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در کار اجرایی به‌خصوص در روز انتخابات نباید تفاوتی بین نامزدها قرار دهیم و مردم نیز باید بتوانند به‌راحتی به کاندید مورد نظر خود رأی دهند و این یک وظیفه شرعی است که کاندید اصلح را شناسایی و انتخاب کنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد عنوان کرد: به کوری چشم دشمن با وجود تحریم‌ها و سختی‌ها، ملت ایران ایستاده است و دولت را انتخاب می‌کند و باید بدانیم در تمام دوران انبیا دشمن وجود داشته است و قرآن کریم نیز در این باره می‌فرماید «کذلک جعلنا لکلّ نبیّ عدوّا شیاطین الانس و الجنّ یوحی بعضهم الی بعض» بنابراین تا قیامت همواره در برابر خط درست، خط باطل قرار دارد و این خط باطل با دین و طریق حق مخالف است.

وی افزود: دشمنی دشمن نباید سبب عقب‌نشینی ما شود و اینکه برخی به عنوان اعتراض رأی ندهن، نهایت حماقت است، زیرا ضعف کشور سبب تهاجم دشمن می‌شود و اگر امروز کشور امنیت دارد به دلیل آن است که دشمن ترس دارد.

وی حماسه ملت ایران در دوران دفاع مقدس را سبب ترس دشمن عنوان کرد و ادامه داد: ملت ما در دوره‌ای که حتی اسلحه نداشتیم در مقابل دنیا ایستاد و یک وجب از خاک خود را از دست نداد و این سبب قدرت و امنیت کنونی ایران است.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: در هیچ نقطه‌ای از دنیا این تعداد انتخابات برگزار نشده و این خود یک پایه قدرت است، بنابراین دلیل آنکه رهبر معظم انقلاب بر انتخابات تاکید می‌کنند آن است که اگر دشمن این قدرت را نبیند و اختلاف و فاصله بین مردم و حکومت را مشاهده کند، دست به تهاجم می‌زند، بنابراین باید با پیوستگی و همبستگی دشمن را ترساند، چرا که آن‌ها دشمن اسلام هستند و امروز رأی دادن کمک به اسلام است.

در ابتدای این دیدار محمدعلی احمدی، فرماندار اصفهان گزارشی از عملکرد و روند برگزاری انتخابات و تلاش دستگاه‌ها برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات ارائه کرد و اظهار داشت: در شهرستان اصفهان ۲۱ منطقه تشکیل شده و برای انتخابات پیش رو ۹۵۵ شعبه پیش‌بینی شده است.

وی افزود: برای این منظور کمیته‌هایی در فرمانداری تشکیل شده است که کار فناوری، پشتیبانی، امور اجرایی و بازرسی را انجام می‌دهند و هدف افزایش مشارکت مردم است.

احمدی عنوان کرد: در انتخابات پیش رو مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت اصولی است که مدنظر است و حدود ۲۰ هزار نفر برای برگزاری روند انتخابات در اصفهان بکارگیری می‌شوند.

وی با بیان اینکه در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری دو وظیفه به عهده مسئولان اجرایی است، گفت: تلاش برای مشارکت و برگزاری درست انتخابات وظیفه امروز ما است.

فرماندار اصفهان حساسیت این انتخابات را بسیار بالا عنوان کرد و ادامه داد: انتخابات این دوره کاملاً رقابتی است و رقابت جدی وجود دارد، بنابرااین باید در خصوص سالم برگزار شدن انتخابات بسیار مراقب باشیم که یکی از راه‌های آن آموزش است و باید آموزش را جدی گرفت.

کد خبر 763346

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.