برف و باران جاده های زنجان را لغزنده کرده است

 معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هم اکنون آزادراه‌ها و سایر جاده‌های ارتباطی این استان، برفی، بارانی و سطح جاده ها لغزنده است.

به گزارش ایمنا، جواد یوسفی اظهار کرد: در حال حاضر آزادراه های زنجان - تبریز، زنجان - قزوین، جاده ترانزیت زنجان - میانه، زنجان - خرم دره - ابهر بارانی و مه آلوده است.

وی تاکید کرد: در اثر این پدیده های جوی، این مسیرهای ارتباطی لغزنده و دید افقی رانندگان در اثر مه کاهش یافته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: جاده زنجان - بیجار، زنجان - تهم - چورزق، زنجان - دندی، زنجان – طارم، دندی -تخت سلیمان، زنجان به ارمغانخانه نیز برفی و پوشیده از مه است.

یوسفی گفت: رانندگان در این مسیرهای ارتباطی از چراغ های مه شکن استفاده کنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کرده و عجله ای در ادامه مسیر نداشته باشند.

وی تاکید کرد: رانندگان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، اعم از تجهیزات گرمایشی، پتو، مواد غذایی خشک و فاسد نشدنی مجهز کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی استان زنجان امروز هوای این استان بارانی و برفی است.
یوسفی ادامه داد: در حال حاضر اکیپ راهداری در ۳۰ گردنه کوهستانی و صعب العبور به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می‌دهند.

وی تاکید کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.

گفتنی است؛ ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است. مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است. اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

منبع: ایرنا

کد خبر 542463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.