سند ۶۷۷۲ هزار هکتار از اراضی ملی عسلویه به نام دولت صادر شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: ۶۷۷۲ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان برای جلوگیری از دخل و تصرف سنددار شد.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، محمدرضا بزرگمهر اظهار کرد: در یک هفته اخیر برای شش هزار و ۷۷۲ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان سند کاداستری صادر شده است.

وی ادامه داد: تا کنون ۱۹ هزار و ۴۶۷ تا هکتار از اراضی ملی شهرستان بوشهر منجر به اخذ سند شده که گامی مهم و مؤثر برای پیشگیری از وقوع پدیده زمین خواری به شمار می‌رود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر تصریح کرد: در مدیریت جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، موضوع کاداستر در سند تحول قضائی مورد توجه قرار گرفت و به آن اولویت داده شد و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مرتب پیگیر این موضوع است که طرح کاداستر به عنوان یک طرح مهمِ ملی هرچه سریع‌تر به اجرا درآید.

وی از جمله مزایای مهم حدنگاری را تشخیص حقوق مردم از حقوق دولت دانست و گفت: با پیگیری این طرح دیگر نیاز به استعلام نیست که اراضی متعلق به مردم یا منابع طبیعی است و سند وجود دارد.

عضو شورای قضائی استان بوشهر با بیان اینکه افراد سودجو و فرصت طلب و غارتگر انفال دیگر اجازه دست درازی به بیت‌المال را پیدا نمی‌کنند، افزود: همچنین با کاهش حجم پرونده‌ها در دستگاه قضائی مواجه می‌شویم، زیرا بخش قابل توجهی از پرونده‌ها مربوط به اختلافات ملکی و تصرفات است که بین مردم و منابع طبیعی وجود دارد.

کد خبر 540966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.