بارش در نیمه غربی و شمالی استان/احتمال کولاک و برف در ارتفاعات

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: طی روز دوشنبه در اکثر مناطق استان افزایش ابر، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در نیمه غربی و شمالی استان بارش‌های پراکنده باران و برف و در گردنه‌ها کولاک برف و مه آلودگی دور از انتظار نیست.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به استقرار جوی نسبتاً پایدار طی امروز و گذر موج در روز دوشنبه از آسمان استان اصفهان، اظهار کرد: بر این اساس در اکثر مناطق استان آسمان صاف تا کمی ابری، در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد و در مناطق مرکزی استان افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روز دوشنبه در اکثر مناطق استان افزایش ابر، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و بارش‌های پراکنده در نیمه غربی و شمالی به صورت باران و برف و کولاک و مه آلودگی در گردنه‌ها انتظار می‌رود.

کارشناس هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: از روز سه‌شنبه جوی نسبتاً پایدار در سطح استان اصفهان مستقر خواهد شد و افزایش غلظت آلاینده‌ها وجود دارد، بنابراین در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی کاهش کیفیت هوا و دید افقی در ساعات اولیه روز پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق یک تا دو درجه افزایش می‌یابد، گفت: بیشینه و کمینه دمای هوا در کلانشهر اصفهان بین ۱۶ و صفر درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است.

آقایی ادامه داد: خور و بیابانک با دمای ۱۷ درجه سانتی گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای شش درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 539935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.