امدادرسانی به ۱۰۰ آسیب دیده در ۵۶ حادثه هفته دوم آذرماه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۱۰۰ آسیب دیده ناشی از ۵۶ حادثه به وسیله ۷۹ تیم عملیاتی در هفته سوم آذرماه خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۵۶ حادثه در هفته قبلی انجام شده است و ۱۰۰ آسیب دیده ناشی حادثه در این مدت از خدمات امدادی هلال‌احمر استان اصفهان بهره‌مند شدند و حوادث جاده‌ای با ۳۱ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی در مورد حوادث تحت پوشش این جمعیت از روز شنبه ششم تا جمعه ۱۲ آذرماه، اضافه کرد: در این بازه زمانی ۳۱ مورد حادثه جاده‌ای، ۱۲ مورد خدمات حضوری، پنج مورد حادثه شهری، یک مورد حادثه برف و کولاک و پنج مورد حادثه صنعتی و کارگاهی توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در امدادرسانی به حوادث رخ داده تعداد نجات یافتگان ۴۷ نفر بودند که از این تعداد ۳۴ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند و ۱۳ نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

کریمی تصریح کرد: ۱۶۲ نفر نیروی عملیاتی نجاتگر و امدادگر این جمعیت در قالب ۶۵ تیم عملیاتی با به‌کارگیری ۵۲ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات‌های یاد شده فعالیت داشته‌اند و در این مدت شش مورد عملیات رهاسازی به وسیله نیروهای این جمعیت انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه شهروندان تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال‌احمر تماس بگیرند.

کد خبر 539828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.