۱۸۰۰ سند برای موقوفات اصفهان صادر شد

معاون امور ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: یک هزار و ۸۰۰ سند برای رقبات استان اصفهان از ابتدای سال جاری تاکنون صادر شده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام اصغر توسلی با اشاره به آخرین وضعیت صدور اسناد مالکیتی برای موقوفات استان اصفهان اظهار کرد: سهمیه در نظر گرفته شده برای دریافت سند مالکیت در استان اصفهان برای سال جاری دو هزار فقره بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۸۰۰ رقبه در استان اصفهان سنددار شده است، افزود: حدود ۸۰ درصد از برنامه در دستور کار استان در این زمینه محقق شده است.

معاون امور ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با تاکید بر اینکه در پنج مورد اسناد مهمی برای موقوفات استان اصفهان دریافت کرده‌ایم، افزود: مهم‌ترین آنها سند قلعه زینبیه بوده است که اخیراً سند آن را دریافت کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: موقوفه قلعه زینبیه دارای بیش از ۵۵۶ هکتار مساحت است که نیت آن نیز کمک به آستان مقدس حضرت زینب (س) اصفهان به ثبت رسیده است.

حجت‌الاسلام توسلی ادامه داد: کاربری فعلی موقوفه قلعه زینبیه کشاورزی، باغی و مسکونی است.

وی با اشاره به اینکه طی ۲۰ روز آینده همه برنامه استان اصفهان برای اسناد مالکیتی موقوفات محقق خواهد شد، تصریح کرد: خوشبختانه دیگر نهادها و به ویژه سازمان ثبت اسناد در این زمینه همراهی خوبی را داشته‌اند.

معاون امور ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه ۷۶ درصد از موقوفات سنددار شده در سال جاری منفعتی بوده و ۲۴ درصد انتفاعی بوده است، گفت: با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری درست می‌توان بهره برداری مناسبی را از موقوفات استان داشت.

وی در خصوص آخرین وضعیت صدور سند برای مسجد جامع اصفهان گفت: همه مراحل صدور سند برای مسجد جامع و ۵۹ رقبه آن انجام شده است و طی سه روز آینده نیز این امر محقق خواهد شد.

حجت الاسلام توسلی در خصوص آخرین وضعیت تبدیل به احسن موقوفه حصه گفت: در این زمینه ما پیشنهادات خود را به همه دستگاه‌ها ارائه کردیم، برای این امر نیز جلسه‌ای را با فرماندار جدید اصفهان داشتیم که نظر مساعد در خصوص پیشنهادات ما داشتند و امیدواریم دیگر دستگاه‌های اجرایی هر چه زودتر اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند.

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده‌های قضائی موقوفات در مراکز دادگستری استان اصفهان گفت: باید توجه داشت که بررسی این پرونده‌ها زمان بر است و گذر زمان می‌تواند به مختومه کردن آنها کمک کند.

معاون امور ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: در حال حاضر ۵۵۰ پرونده در مراکز دادگستری داریم که بخشی از آنها با توجه به تفاهم‌های انجام شده در حال مختومه شدن است.

کد خبر 538802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.