ایران با اراده جدی برای رسیدن به توافق مؤثر در مذاکرات وین حضور دارد

وزیر امور خارجه با قدردانی از ایفای نقش فعال روسیه در مذاکرات وین، گفت: جمهوری اسلامی ایران با اراده جدی، برای رسیدن به توافق خوب و مؤثر در این مذاکرات حضور دارد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان در دیدار با «میخائیل باگدانف» معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری فدراسیون روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا که به منظور تبادل نظر با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده است، با اشاره به برگزاری اجلاس اخیر سران اکو در عشق آباد ترکمنستان، از روند همکاری‌ها در سطح منطقه ابراز خرسندی نمود و دیدارهای رئیس جمهوری کشورمان با رهبران کشورهای منطقه را ثمربخش و مثبت خواند.

وی ضمن تشکر از ایفای نقش فعال روسیه در مذاکرات وین در این خصوص، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با اراده جدی، برای رسیدن به توافق خوب و مؤثر، در این مذاکرات حضور دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان، همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در موضوعات منطقه‌ای را مؤثر و مفید ارزیابی کرد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی از اجلاس سران روند آستانه و وزرای امور خارجه در خصوص سوریه را اعلام و اشتراک نظر میان ایران و روسیه در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین از پیشنهاد طرف روسی مبنی بر همکاری دو کشور در زمینه مقابله با بیماری کرونا استقبال کرد.

در این دیدار «میخائیل باگدانف» معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری فدراسیون روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا نیز در سخنانی گفت: مناسبات دوستانه بین دو کشور بر پایه روابطی دیرینه بوده و به طور مستمر و مستحکم ادامه یافته است.

وی رضایتمندی مقامات کشورش را از سطح روابط و مناسبات سطح عالی میان مقامات دو کشور ابراز داشت و افزود: ما علاقه مند به دریافت دیدگاه‌های مقامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه‌ای هستیم.

معاون وزیر خارجه روسیه مسائل قفقاز را برای دو کشور و منطقه مهم خواند و گفت: در این منطقه، ایران و روسیه زمینه‌های همکاری فراوانی دارند.

وی نحوه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را موجب سو ظن و نگرانی کشورهای منطقه عنوان کرد و با اشاره به اهمیت روابط با سوریه، تحریم‌ها علیه این کشور را محکوم کرد.

کد خبر 538735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.