مدیر نجومی بگیر سایپا برکنار شد

در پی انتشار خبری مبنی بر دریافت ۵۲ میلیون تومان حق ماموریت توسط «محمد گودرزی» مدیرعامل امداد خودروی سایپا، وی از این سمت برکنار شد.

به گزارش ایمنا، در روزهای گذشته با انتشار فایلی در فضای مجازی مبنی بر دریافت مبلغ ۵۲ میلیون تومان از سوی مدیرعامل شرکت امداد خودرو سایپا به‌عنوان حق مأموریت، بررسی موضوع به‌سرعت از سوی مدیرعامل گروه صنعتی سایپا در دستور کار قرار گرفت.

آن‌طور که گروه خودروسازی سایپا اطلاع‌رسانی کرده، این حق مأموریت به دلیل سفر کاری به عراق و اجرای طرح ویژه خدمات امدادی به زائران عتبات عالیات بوده است.

پس از بررسی‌های انجام شده درباره پرداخت حق مأموریت مدیرعامل امداد خودرو سایپا، مدیرعامل این گروه خودروسازی به مدیرعامل سایپا یدک دستور داد موضوع را بررسی و مبلغ مذکور به حساب شرکت امداد خودرو سایپا بازگردانده شود.

علاوه بر این مدیرعامل سایپا، "محمد گودرزی" مدیرعامل امداد خودرو سایپا را نیز از سمت خود برکنار کرد.

به گزارش ایمنا، آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری روز گذشته در جلسه هیأت دولت با اشاره به موضوع حقوق‌های غیرمتعارف، تصریح کرد: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت‌های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق‌های چند ۱۰ میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.

وی در همین زمینه از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست هر چه سریع‌تر و قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.

رئیس جمهوری تاکید کرد: شاید طبق قانون دستگاه‌هایی اجازه تعیین حقوق برای شرکت‌ها و یا افراد دولتی را داشته باشند که باید در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود. پرداخت‌های نابرابر و غیرمتعارف در دولت و شرکت‌های دولتی قابل تحمل نیست.

منبع: ایرنا

کد خبر 537840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.