عصبانیت و هراس دشمنان از الگو شدن بسیج برای دیگر کشورها است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: تشکیل بسیج در ایران برای دیگر کشورهای منطقه همچون عراق، سوریه، یمن، لبنان و سایر کشورهای اسلامی الگو شد و عصبانیت و هراس دشمنان نیز از این الگو است.

به گزارش خبرگزار ایمنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار جمعی از فرماندهان و مسئولان بسیج استان که به مناسبت هفته بسیج انجام شد، ضمن تبریک هفته بسیج و تقدیر از اقدامات فرماندهان و آحاد بسیجیان استان با بیان اینکه ریشه بسیج در اعتقادات و بندگی خداست، اظهار کرد: باید برای ارتقای بنیه اعتقادی بسیج، جلسات اعتقادی مانند حلقه‌های صالحان را با قدرت و قوت برگزار کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری به بسیجیان توصیه فرمودند که اهل نماز شب باشند؛ زیرا اگر بنیه اعتقادی بسیجیان تقویت شود و همه اهل مساجد و نماز شب شدند، در میدان‌های دیگر نیز موفق خواهند بود.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تشکیل بسیج معجزه امام راحل (ره) و الهام خداوند متعال به ایشان بود گفت: وقتی امام (ره) فرمان تشکیل بسیج را دادند، کسی گمان نمی‌کرد که این شجره طیبه چه برکاتی را برای جمهوری اسلامی رقم بزند.

طباطبایی نژاد تاکید کرد: تشکیل بسیج در ایران برای دیگر کشورهای منطقه همچون عراق، سوریه، یمن، لبنان و سایر کشورهای اسلامی الگو شد و عصبانیت و هراس دشمنان نیز از این الگو است. همه این موفقیت‌ها از برکات تصمیمی است که امام (ره) در آن زمان گرفتند.

سردار مجتبی فدا، فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر سعی کردیم فعالیت‌های بسیج را به سمت مساجد و پایگاه‌ها معطوف کنیم، گفت: با توانمندسازی و آموزش تلاش کردیم زمینه بهتری برای فعالیت پایگاه‌های بسیج فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه محور خدمات اجتماعی بسیج را در محلات راه‌اندازی کردیم، گفت: موفقیت بیشتر در این حوزه نیاز به همراهی دیگر دستگاه‌های اجرایی استان دارد.

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) ادامه داد: در بسیج استان با راه‌اندازی سامانه مهر کریمانه و با کمک پایگاه‌های بسیج، خانواده‌های محروم و بی‌بضاعت در محلات را با هماهنگی کمیته امداد، بهزیستی و سایر دستگاه‌های متولی شناسایی و سازماندهی کردیم تا در قالب‌های مختلف بتوانیم به این خانواده‌ها کمک کنیم.

فدا اضافه کرد: در محلات با محوریت پایگاه‌های بسیج، آسیب‌های مختلف را شناسایی کردیم و برای بررسی و رسیدگی به دستگاه‌های مرتبط ارائه دادیم و خود ما نیز برای چند محله در قالب طرح کرامت به دنبال مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار بسته معیشتی، ۱۴۰۰ جهیزیه، تبلت و لوازم تحریر برای دانش آموزان محروم، آزادی ۱۴۰ زندانی و برگزاری کارگاه‌های خانواده و سبک زندگی از دیگر اقدامات بسیج در استان بوده است.

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) تصریح کرد: پایگاه‌های بسیج برای حفاظت میهن و امنیت پایدار در قالب دسته‌های رزمی سازماندهی شده‌اند و در کمک به نیروی انتظامی برای امنیت محلات و جلوگیری از ناامنی و سرقت، در حال فعالیت هستند.

کد خبر 537779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.