سیستم گرمایشی بازار تاریخی تبریز ساماندهی می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از سامان‌دهی کابل‌های برق و سیستم گرمایشی بازار تاریخی تبریز با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد.

به گزارش ایمنا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، جلسه مشترک دستگاه‌های اجرایی مشارکت‌کننده در سامان‌دهی و حفاظت از بازار جهانی تبریز با حضور مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و همچنین احمد حمزه زاده در شهرداری منطقه هشت تبریز برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در این جلسه با تاکید به اینکه حفاظت و سامان‌دهی بازار جهانی تبریز باید به‌صورت جامع با مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی استان انجام پذیرد، گفت: با توجه به اینکه بازار تاریخی تبریز از جمله آثار مهم ثبت‌شده جهانی کشور است و به عنوان اثری زنده و پویا همواره مورد توجه گردشگران قرار دارد، لذا رسیدگی به مسائل و تسهیل فعالیت اصناف این اثر بی‌بدیل نیز بسیار حائز اهمیت است.

حمزه زاده افزود: از مهم‌ترین مسائل قابل‌توجه در بازار تاریخی تبریز، حفاظت و مرمت مستمر، سامان‌دهی سیم‌ها و کابل‌های برق در راستای بهبود وضعیت بصری بازار، تأمین سوخت مغازه‌ها و حجره‌ها، تجهیز سراسری بازار تبریز به سیستم اعلام حریق است که به‌صورت جدی در دستور کار دستگاه‌های اجرایی از جمله اداره‌کل، شهرداری و شورای شهر، آب منطقه‌ای، اداره گاز و سازمان آتش‌نشانی تبریز قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با هماهنگی شهرداری منطقه هشت تبریز و همچنین اداره برق و گاز استان، اقدامات لازم برای سامان‌دهی سیم‌ها و کابل‌های برق در راستای بهبود وضعیت بصری بازار و ایمن‌سازی آن‌ها و همچنین سیستم گرمایشی بازار تبریز انجام خواهد شد.

کد خبر 536879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.