نبود سیستم فاضلاب معضل بزرگ کوت عبدالله است

عضو شورای شهر کوت عبدالله گفت: نبود سیستم مناسب فاضلاب سدی بزرگ برای توسعه پایدار و پیشرفت شهر کارون شده است

قاسم شریفات در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: شورای اسلامی شهر کوت عبدالله به صورت جدی پیگیر پروژه‌های آبفا شهرستان کارون و کیفیت آب آشامیدنی است و به طور مرتب شهروندان را از وضعیت موجود و پیشرفت آنها آگاه می‌کند.

وی افزود: در خصوص پروژه‌های نیمه تمام فاضلاب با متولیان امر جلساتی برای ترسیم وضعیت موجود و تصمیم سازی مؤثر برگزار شد، تصمیماتی که گرفته می‌شود باید بر اساس واقعیات پروژه‌ها باشد تا بتوانیم کاری انجام دهیم، در غیر این صورت با کلی گویی و فاصله داشتن از واقعیت هیچ مشکلی حل نخواهد شد.

عضو شورای شهر کوت عبدالله ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که سلامت و آسایش شهروندان را به خطر انداخته و زندگی را در کوت عبدالله را سخت کرده شبکه فرسوده آبرسانی و افت فشار آب است. فرسودگی لوله‌های انتقال آب شهری کیفیت، ظاهر و سلامت آب را نشانه گرفته و سبب ایجاد مشکلات زیادی شده است، شورای اسلامی شهر کارون رفع این معضل را در دستورکار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: از دیگر کارهای مشترک شهرداری و اداره آبفا وضعیت پمپ نصب شده در کرانه رود کارون برای تأمین آب است که به صورت مرتبط با کمترین بازدهی در شبکه آبرسانی اثر می‌گذارد و به طور مداوم به خاطر محل و نوع نصب نامناسب با قطعی برق و ایجاد مشکل در شبکه آبرسانی مواجه می‌شود.

شریفات توضیح داد: با توجه به حضور در فصل بارش توصیه‌ها و نکات لازم به شهرداری داده شده تا سناریوهای گذشته مانند آب گرفتگی معابر، ورود آب به منازل و از بین رفتن لوازم منزل شهروندان تکرار نشود.

وی خاطرنشان کرد: جاری شدن و ماندن آب‌های سطحی در معابر سبب آسیب دیدن سازه‌های شهری، معابر و فضای سبز می‌شود، با توجه به ویژه بودن شرایط کارون باید مسئولان استانی نگاه ویژه ای به مشکلات کارون و رفع آنها داشته باشند تا قطار توسعه و پیشرفت کارون زمین گیر نشود

کد خبر 535160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.