یک هفته با کیارستمی در موزه هنرهای معاصر تهران

یک هفته با عباس کیارستمی با نمایش مستندهای منتخب درباره این کارگردان در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، یک هفته با کیارستمی از سوی جایزه بین المللی عکس پنج با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران با نمایش شش فیلم درباره عباس کیارستمی برگزار می‌شود.

مهدی شادی زاده دبیر و مؤسس جایزه بین المللی عکس پنج از مراسم اختتامیه امسال این جشنواره و همکاری با سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران گفت: در این مراسم برای اولین بار ترکیبی از مستندهای منتخب درباره این کارگردان از روز پنجشنبه ششم آبان ماه در ساعت چهار بعد از ظهر در موزه هنرهای معاصر تهران نمایش داده می‌شود.

وی ادامه داد: برای اولین بار فیلم‌هایی درباره این کارگردان فقید که تا به حال در ایران اکران نشده مانند فیلم «یوجی موبارا» کارگردان ژاپنی به نام «یک هفته با کیارستمی» و فیلم محمود بهرازنیا با نام «در نزدیکی کیارستمی» و فیلم ابراهیم حقیقی به نام «در هفتاد سالگی» نمایش داده می‌شود.

دبیر و مؤسس جایزه بین المللی عکس پنج تصریح کرد: این مراسم در آغاز با قطعاتی از موسیقی کلاسیک به نوازندگی صبا صفوی و یاسر جلالوند نوازندگان برجسته ویولا و ویلون آغاز می‌شود و با سخنرانی هنرمندان، درباره این کارگردان فقید ایرانی ادامه می‌یابد. در ادامه فیلم «همراه با باد» به کارگردانی مهدی شادی زاده و تهیه کنندگی علیرضا شادی زاده نمایش داده می‌شود که پیش تر در گروه هنر و تجربه نیز به نمایش در آمده است.

شادی زاده در پایان خاظر نشان کرد: فیلم «عباس کیارستمی و عصای گمشده» از محمودرضا ثانی و «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» به کارگردانی سیف‌الله صمدیان دیگر فیلم‌هایی است که در برنامه یک هفته با عباس کیارستمی نمایش داده می‌شود.

کیوریتورهای این مراسم مهدی شادی زاده و علیرضا شادی زاده و مدیر هنری سیمین بایرامی و مدیر اجرایی سارا امیری هستند.

کد خبر 531520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.